• Program


    SAKK (CHESS) MUSICAL

    SAKK (CHESS) MUSICAL

    Miközben a világ a Mamma Mia! című zenés darab kapcsán élteti az ABBA két zenei kulcsfiguráját, addig a musical hagyományait előnyben részesítők a 25 éve született SAKK-ért (CHESS) hálásak Benny-nek és Björn-nek.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2016. október 30. vasárnap, 17:00

    A lovaggá ütött, Grammy-díjas szövegíró, Tim Rice egy 1979-es amerikai–szovjet sakk világbajnokságot álmodott meg, ahol a táblás játék mögött hatalmi versengés és érzelmi viharok dúlnak.

    A történet röviden: az öntelt jenki figyelmen kívül hagyja szaktanácsadónője intelmét, ám a kettejük sikeres (munka) kapcsolatának megingását a vörös színekben induló sportoló támogatója igyekszik országa és versenyzője javára fordítani. A helyzet nem könnyű: Florance zsigerből utálja az oroszul társalgókat, lévén magyar édesapját ’56-ban a szovjetek tüntették el, Anatolij pedig nem csak házasember, de két kisgyermek édesapja is.

    A nagy csata – pályán kívül és belül egyaránt – mindkét fél számára tanulsággal szolgál, nem véletlen, hogy az egy évvel későbbi thaiföldi megmérettetésen is jelen vannak. Igaz, csak egyikük játszik a sarló és kalapács birodalmának sakkgépe ellen, de a manipulációk és a háttérben meghúzódó ajánlatok, zsarolások és egyezségek még durvábbak, mint korábban…
    Szenvedély, megszállottság, érzelmek, érdekek, sérelmek, kis és nagy csatározások keverednek a különös végkifejletig, miközben szól a zene.

    A zene, melynek egyik legismertebb tétele a One Night In Bangkok számos feldolgozást megért már, pedig nem ez az egyetlen telitalálatos dallam, mely a musical szabályai szerint többször is felcsendül a mű során. Azonnal fülbemászó a The Arbiter, a The Story Of Chess és a Nobody’s Side, keletiesen energikus a The Soviet Machine és stílusosan emelkedett hangvételű az Anthem. Lírai dalokból a két női főszereplő egy-egy szólódala, a Heaven Help My Heart és a Someone Else’s Story emlékezetesek, a legnagyobb bravúr mégis a Quartet (A Model Of Decorum and Tranquility). Utóbbiban ugyanis négyen négyfélét énekelnek – teljes összhangban!

    DIPLOMATÁK, CSAPATTAGOK: KÁROLYI KRISZTIÁN, TÁBOROSI MÁRK, JENEI GÁBOR, PÁSZTOR ÁDÁM
    RIPORTEREK: CSÓKA VASASS KINGA, AJTAI BEÁTA, TÖRÖK ANNA, PETHŐ DOROTTYA, RÉTHY ZSAZSA
    TÁNCOSOK: SZABÓ ANIKÓ, VARGA KINGA, SINKÓ RÉKA, SALLAK PETRA, TÚRI LAJOS PÉTER, HORVÁTH ZITA, MAKÁR ISTVÁN, CSEPI ÁDÁM, HÁZI TAMÁS, KÖDMEN KRISZTIÁN, KELEMEN KRISZTIÁN, NAGY SAROLTA

    KÖZREMŰKÖDIK A JAZZ AND MORE KÓRUS

    Ajánlatunk


    A REPUBLIC zenekar ebben az évben februárban ünnepelte 35. születésnapját. A jeles jubileum kapcsán az MVM Dome után most Szegedre egy közös ünneplésre hívják a közönséget 2025. szeptember 19-én, a Pick Arénába!

    Ajánló


    Világszép nádszál kisasszony – magyar népmese A Magyar Népmese Színház előadása

    Minden idők legnagyobb tömegeket elérő magyar klasszikus zenei produkciója 2025 nyarán újra Tokajban látható.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016