• Program


    Bálint János és a Silesian Quartet

    Bálint János és a Silesian Quartet

    Itt és most
    Bálint János és a Silesian Quartet
     több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. október 9. kedd, 19:00

    Christian Winther Christensen: Vonósnégyes
    Pēteris Vasks: 4. vonósnégyes
    SZÜNET
    Toshio Hosokawa: Fragmente II
    Szofija Gubajdulina: Reflexiók a B-A-C-H-témára
    Górecki: 1. vonósnégyes, op. 62 („Alkonyodik”)

    Bálint János (fuvola) Silesian Quartet: Szymon Krzeszowiec, Arkadiusz Kubica (hegedű), Łukasz Syrnicki (brácsa), Piotr Janosik (cselló)

    Negyven éve a katowicei Szymanowski Akadémia hallgatói hozták létre a Silesian Vonósnégyest, mely az utóbbi évtizedekben a lengyel kortárs zenei élet kiemelkedő formációjává vált. A kvartett több mint háromszáz kompozícióból álló repertoárján közel kétszáz olyan darab szerepel, melyet 20. századi szerző írt. Az együttes nevéhez köthető ősbemutatók száma – legyen szó vonósnégyesről vagy speciális összeállítású kamarakompozíciókról – meghaladja a százat. A Solti Teremben Toshio Hosokawa fuvolára és vonósnégyesre írt darabja mellett kizárólag kvartettre írt műveket adnak elő, olyan klasszikusnak tekinthető mesterektől, mint Gubajdulina, Górecki vagy Vasks. Az új generációt a dán Christian Winther Christensen képviseli, akiről úgy tartja a nemzetközi kritika, hogy azon kevesek egyike, aki valóban megtalálta saját, egyéni zenei nyelvét. „Természetes, hogy az olyan friss szellemiségű alkotók, mint Lachenmann vagy Ligeti, hatottak rám, de azt hiszem, hogy a döntő inspirációt saját generációmtól kapom” – nyilatkozta a szerző egy alkalommal.

    Ajánlatunk


    A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical Dumas regénye alapján. Szerelem, intrika, bosszú, szenvedély Szomor György dalaival, Pozsgai Zsolt átdolgozásában. Emberi drámák, sorsok, a jó és a rossz megítélése, ami olykor nem is olyan egyszerű.

    Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

    A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

    Ajánló


    Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és…

    Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016