• Program


    Eckhardt Gábor, Déri György és Borbély Mihály kamaraestje - Kamarazene karnyújtásnyira

    Eckhardt Gábor, Déri György és Borbély Mihály kamaraestje - Kamarazene karnyújtásnyira

    Kamarazene karnyújtásnyira
    Eckhardt Gábor, Déri György és Borbély Mihály kamaraestje

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2017. november 24. péntek, 19:00

    Beethoven: B-dúr („Gassenhauer”) klarinéttrió, op. 11
    Bruch: Nyolc darab, op. 83/1-4
    szünet
    Bruch: Nyolc darab, op. 83/5-8
    Brahms: a-moll trió, op. 114
    Eckhardt Gábor (zongora); Déri György (cselló); Borbély Mihály (klarinét)

    Az alliteráció erejét nem érdemes alábecsülni, hiszen akár műsorszervező hatása is lehet. Ebben az esetben persze a szerzők B betűjénél több köti össze a műveket, amelyeket a Zeneakadémia három nagyszerű tanára fog előadni: mindhárom klarinéttrióra íródott. Beethoven Gassenhauer-triója nevét harmadik tételének köszönheti, mely egy variációsorozat egy akkoriban népszerű opera egyik dallamára. A „Gassenhauer” jelzőt olyan dallamok kapják, amiket az emberek akár az utcán sétálva is énekelgetnek, fütyörésznek magukban. Bruch Nyolc darabja sokkal csendesebb mű. Nyolc tételét nyolc karakterdarabnak is lehet értelmezni, bár fantáziacíme egyiknek sincs. Brahms 1891-es klarinéttriója tulajdonképpen az életmű függeléke: a szerző ugyanis 1890-ben kijelentette, hogy az akkor befejezett G-dúr vonósötöse lesz az utolsó darabja. Ekkor azonban megismerte Richard Mühlfeld klarinétost, akinek játéka annyira elbűvölte, hogy több művet is írt neki. Brahms egyik barátja, Eusebius Mandyczewski így fogalmazott a klarinéttrióról: „mintha a hangszerek szerelmesek lennének egymásba”.

    Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

    Ajánlatunk


    Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy tétel megírását vállalja magára.

    Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

    Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.

    Ajánló


    Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös,…

    Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi…

    Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016