• Program


    Így írtunk mi?

    Így írtunk mi?

    Az ókori levelektől napjaink e-mailjéig

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2017. augusztus 18. péntek, 16:00

    „Levelet küldeni azért jó, mert úgy juthatunk el valahová, hogy csak a szívünk kel útra.”
    Phyllis Theroux

    Korunk embere rengeteget kommunikál, a kommunikáció évszázadát éljük. Ma már lehetőségünk van akár egyetlen gombnyomással a világ bármely részével kapcsolatot teremteni, ez hozza közel egymáshoz a távoli földrészeket, embereket egyaránt. A rövid e-mailek világában már szinte elképzelhetetlennek tűnik a klasszikus levelezés, holott eleink nem véletlenül osztották meg évszázadokon keresztül szívesen egymással koruk, életük, szerelmük tapasztalatait és – nem utolsó sorban – önmagukat írásaikban. A prózai és verses levelezés különleges miliőjére, kulturális értékeire szeretnénk felhívni a ma emberének figyelmét négy részesre tervezett interaktív programsorozatunkban, melyben korszakonként (ókor, középkor, újkor, legújabb kor) szemléltetjük a levelezés történetét.

    Négy estünket a négy korszak íróinak, költőinek és közéleti személyiségeinek levelezéseiből állítottuk össze, különös hangsúlyt fektetve a magyar vonatkozásra.A prózai és verses levelek felolvasását neves művészekkel valósítjuk meg, valamint estjeinket a kor szellemének „zenei üzenetet” is színesítik majd.

    Ajánlatunk


    Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

    Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

    Ajánló


    Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016