• Program


    MÁV Festetics/2.

    MÁV Festetics/2.

    A Festetics bérletsorozatok régi hagyománya, hogy egyes hangversenyre meghívunk egy-egy jeles hangszeres művészt, aki egy általa összeállított műsort ad elő, a próbák során egyfajta kurzust tart a zenekar tagjainak, átadja gazdag tapasztalatait és a közös munka eredményét mutatják be a hangverseny hallgatóinak.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2020. február 7. péntek, 18:00

    Műsor

    Vivaldi: g-moll versenymű két gordonkára
    C.Ph.E. Bach: A-dúr gordonkaverseny
    Mozart: g-moll szimfónia K.550
    Beethoven: Kontratáncok

    Közreműködik
    Rózsa Richárd (gordonka)

    Gordonkán közreműködik és vezényel
    Somodari Péter

    A Festetics bérletsorozatok régi hagyománya, hogy egyes hangversenyre meghívunk egy-egy jeles hangszeres művészt, aki egy általa összeállított műsort ad elő, a próbák során egyfajta kurzust tart a zenekar tagjainak, átadja gazdag tapasztalatait és a közös munka eredményét mutatják be a hangverseny hallgatóinak. Mai hangversenyünk vendége egy fiatal gordonkaművész, Somodari Péter. 1977-ben született, a Liszt Ferenc Zeneakadémián Mező László és Perényi Miklós tanítványa volt, több nemzetközi versenyen ért el értékes helyezést. Játszott a Budapesti Vonósoknál, volt az Operaház zenekarának szólamvezetője és a Luzerni Szimfonikus Zenekar szólócsellistája, 2012 óta pedig a Bécsi Filharmonikus Zenekar cselló szólamának egyik vezetője. A magyar gordonkaiskola nagy büszkesége lehet, hogy a világ egyik legjobb zenekarának mindhárom szóló-csellistája magyar, rajta kívül Varga Tamás és Nagy Róbert. A gordonkairodalom egyik híres darabja Vivaldi két csellóra komponált concertója, amelyben gyönyörűen érvényesül a két éneklő hangszer együttjátéka, a virtuóz csellózásban gyönyörködhetünk J. S. Bach „hamburgi” fiának gordonkaversenyében, Mozart híres szimfóniájában és Beethoven Kontratáncaiban pedig vendégünk megmutathatja, mit tudott elhozni a nagyszerű bécsi zenekar gazdag hagyományaiból.

    Ajánlatunk


    Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

    Bősze Ádám 2019 őszén indította el „Nagy zenészek, nagy szerelmek” című előadás-sorozatát, mely a világ leghíresebb zeneszerzőinek magánéletéről, esetenként izgalmas titkairól szólt. A sorozat most egy, a zenetörténeti bulvárhistóriák legviccesebb jeleneteit felölelő, exkluzív stand-up esttel fejeződik be, a szerző one-man show-jával.

    Vannak nagy, mindenki által ismert klasszikus zenei mérföldkövek, amelyek egész kultúránkat meghatározzák. A Klasszik Rádió és a Danubia Zenekar közös, hagyományos tavaszi koncertjén ezúttal a legek, a legendák kapnak főszerepet.

    Ajánló


    Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az…

    Ezt a darabot irodalmunk tényleges szereplői és azok sorsa ihlették. A részleteket azonban sokhelyütt a szerzők és a műfaj igényei…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016