• Program


    Szentpétervári Balett Színház - Hattyúk Tava
    12

    Szentpétervári Balett Színház - Hattyúk Tava

    Hattyúk tava – a Szentpétervári Balett Színház előadása
    Az Örök klasszikus a legjobbak előadásában, a hagyomány, a kitartó munka és a fegyelem mindig a legjobb eredményt hozza a színpadon  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2017. október 31. kedd, 19:00

    A színház vezetése egy több mint száz éves dinasztiából származik, akik az Orosz Balettben nagy szerepet játszottak. Az elmúlt 27 évben a csapat sikerrel mutatta be az Orosz Balett művészetét helyi és külföldi vendégeknek Szentpétervár legjobb színpadain. Eredetileg az előadásokat az Hermitage színházban, az Aurora Palota balett-termében és a Palace színházban tartották.

    A társulat hitvallása a következő: „Betartjuk a mozgás, a kifejezőerő és a tánc egyedülálló varázsa és spirituális kreativitása elveinek szigorú előírásait. A szakemberek tévedhetetlenül felismerik az orosz klasszikus balettiskola múltbeli elveihez való ragaszkodásunk valódiságát előadásaink során. Az Orosz Balettszínház életben tartja az Imperial Mariinszkij (Kirov) színház egyedülálló szellemiségét és hagyományait. Hosszú ideje tartó munkánk és előkelő koreográfiai stílusunk eredményeként megőrizzük a régi szentpétervári klasszikus remekművek dicsőségét, és biztosítjuk, hogy a közönséget visszavisszük a dicsőséges múltba.”

    A Hattyúk tava egy 2 részes, 2 órás klasszikus balettelőadás. Az előadás világpremierje 1877. február 20-án volt a moszkvai Bolshoi Színházban. A koreográfiát Julius Reisinger készítette. Szentpétervári bemutatójára 1895. január 15-én került sor a Mariinszkij Színházban. A Konstantin Szergejev koreográfiájával készült verziót pedig 1950. március 8-án mutatták be a leningrádi Kirov Színházban.

    A méltán világhírű előadást most Magyarországon is láthatja a közönség.

    További információ: http://rus-ballet.com/

    Ajánlatunk


    Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

    1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

    Számít-e a múzsa csókja, és egyáltalán mi az? Honnan és hogyan jön a zene, a szöveg, és minden, amit nem a „józan ész” hoz létre, de ami nélkül az életnek semmi értelme?

    Ajánló


    JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia,…

    A jazz, blues, rock és funk iránt egyaránt fogékony gitáros, Mike Gotthard ezen a novemberi estén saját jazz-rock világába hívja…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016