• Program


    Sziddhárta - Trigatu Táncműhely

    Sziddhárta - Trigatu Táncműhely

    A Trigatu Táncműhely előadása
    Bemutató
     több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. január 28. vasárnap, 19:00

    A Herman Hesse Sziddhárta című „hindu regéjére” alapozó kortárs táncszínházi előadásban klasszikus indiai tánchagyományok és modern európai kortárstánc stílusok keverednek. Az izgalmas fúzió megszámlálhatatlan rétegből táplálkozik: indiai táncokból - bharata natyam, odissi, kathak, rajasthani, kortársból - limón, jazz, ezen kívül építkezik utcai hip-hop és harcművészeti - kalaripayattu, karate - mozgáselemekből is.

    A lassú, finom, meditatív költői regény mint egy összefogó, magyarázó iránytű, a szöveghez illő mesés és
    festői árnyjátékkal fogja össze a lendületes, progresszív kortárstánc etűdöket, ellenpontozva és egyszerre kiegészítve egymást, így teremtve egységet. A Sziddhárta egy „Buddha történet”: egy ember lelki és
    szellemi fejlődéstörténetét meséli el, végigkísérve útját, ahogy eljut az ősök hagyományainak, isteneikhez
    szóló áldozataitól, a tanításból, a múltból, saját magának letisztult legbelsejéhez, a tökéletes megértés állapotába, a „mostba”, a megvilágosodásba.

    Ezt az utat követik a táncdarabok is, melyek a klasszikusból, a hagyományosból, a régmúlt kultúrájából
    indulva jutnak el végül a teljesen európai modern, mai darabokig, mind tartalmukat, a felhasznált zenéket,
    mind a mozgáselemeket tekintve. A jelmezek is ezt a gondolatmenetet kísérik: az árny fekete-fehér egyszerűségét felváltják a táncosok élénk, színes kosztümjei és gazdag ékszerei, melyek a darab folyamán egyre egyszerűsödnek. A táncos darabokat színes, szélesvásznú „mandala” vetítés kíséri, lassú mozgású, szőnyegszerű fraktálokat jelenítve meg.

    Tánc koreográfia, rendezés: Cserepes Panni
    Árnyjátékot rendezte: Dulics Éva
    Digitális vizuális alkotómunka: Sztojanovics Andrea
    Tánc: Dulics Éva, Komáromi Alexandra, Szabó Tímea, Cserepes Panni
    Árnyjáték: Éliás Anna, Straszinszky Anikó, Czető Réka, Molnár Petra, Szász Anna
    Jelmez: Menotti Andrea
    Fény: Budai Géza

    A Trigatu klasszikus és kortárs indiai tánccsoport és stúdió 2013-ban jött létre Cserepes Panni vezetésével. A táncok alapja egy dél-indiai klasszikus stílus, a tamil bharatanátjam. Ezen kívül még más, különböző̋ mozgás- és táncformát - indiai klasszikus és folk (radzsasztáni, odissi, kathak), hastánc, kalaripayattu, harcművészeti és modern, illetve kortárs tánc elemeket – kombinálva születik meg a „tri gatu” stílus. Fontos a stílus folyamatos formálása, újra gondolása, nyitottság újabb irányzatok felé, hogy azokból merítve más, izgalmas minták és színek születhessenek. A koreográfia megszületésének folyamatában a közös kísérletezésnek és műhelymunkának jelentős szerepe van.

    Ajánlatunk


    Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

    Gary úgy érzi, mindent megad a családjának. Értük dolgozik állandóan, ügyfeleivel is ezért jár el golfozni, meccsekre. Maggie magányosnak és elveszettnek érzi magát a házasságukban. Nem tudja, mit akar, csak azt, hogy képtelen így folytatni. Két középkorú ember. Egykor elkötelezték magukat egymásnak, a hétköznapok sűrűjében azonban egyszer csak elsodródtak egymástól. Mások már a vágyaik, mások a céljaik.

    Evita egy fogalom. Evita a nő - kultikus imádat és totális elutasítás között. Evita a megértett és eltaszított. Evita az imádott és az üldözött. Evita az ember.

    Ajánló


    „Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

    A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még…

    ..Némi EU-s támogatosítás, színház a záhníszben. Görbetükörerdő, disznógömb, telefonfül. Pár művészi vénával megáldott vendégmunkás, plusz egy talicska aprómajom. Vagyis lidérc.…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016