• Program


    Szophoklész: ANTIGONÉ - Karsai György beavató színháza

    Szophoklész: ANTIGONÉ - Karsai György beavató színháza

    Az Antigoné óriási sikert aratott bemutatása idején (i.e. 442-441): nemcsak a drámai verseny – a Nagy Dionüszia – első helyével jutalmazták, de a lelkes athéniek a szerzőt a Szamosz elleni hadjáratot vezető tíz hadvezér egyikévé is megválaszották.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. április 22. vasárnap, 20:00

    Amennyire ez forrásainkból megállapítható, ez a színháztörténetben egyedülálló megtiszteltetés szerencsére nem jelentette  azt, hogy Szophoklésznek seregek élén kellett volna harcolnia, vagy hajóhídról parancsokat osztogatnia, megmaradhatott – a kortársak és az utókor szerencséjére – ihletett hivatásánál, a drámaírásnál. Több mint százhúsz tragédiát írt, ebből összesen hét maradt fenn: rommező annak a csodás drámabirodalomnak a helyén, amelyet Arisztotelész még teljes pompájában csodálhatott. Nekünk itt van az Oidipusz király, az Antigoné és még néhány, kevésbé ismert remekmű, mint a Philoktétész, az Aiasz, vagy a Trakhiszi nők. Az Antigoné beavatószínházi bemutatása és elemzése során a tragédia alapkérdéseire keressük a választ: mit akar Antigoné és mit Kreón? Mit jelent Antigoné hősiessége? Mit jelent a vérségi kötelék, s mit az istenek tisztelete? Miért és hogyan lehetett ideológiai, aktuálpolitikai célokra felhasználni e drámát 1945 után Magyarországon?

     

    Szereplők:
    Antigoné, Haimón – Barna Zsombor
    Iszméné, Eurüdiké – Nagy Katica
    Kreón – Koller Krisztián
    Őr/Hírnök – Hevesi László
    Teiresziász, Karvezető – Kurely László

    Ajánlatunk


    A vígjáték egy izgalmas, kalandos utazáson keresztül, rengeteg humorral világít rá a középkorú nők és a változó kor kikerülhetetlen nehézségeire. Megmutatja, hogy mi nők képesek vagyunk megbirkózni ezekkel a kihívásokkal - ám minden könnyebben megy öniróniával, sok nevetéssel, különösen akkor ha számíthatunk a férfiak támogatására.

    Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

    Ajánló


    40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

    Kökény Attila és Rakonczai Viktor 2022-ben újra "egymásra találtak" és elhatározták, hogy közös munkába kezdenek, melynek első nyilvános előadása Debrecenben…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016