• Program


    Ahogy teccik

    Ahogy teccik

    Az elsősorban középiskolásokat célzó zenés színházi előadás, melynek zenei vezetője Beck Zoltán, a 30Y zenekar alapítója, Shakespeare Ahogy tetszik című vígjátékának átirata, ahol az eredeti dráma csupán a kiindulópont, a gondolkodásmód pedig a díszlet.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2021. szeptember 19. vasárnap, 19:00

    Shakespeare-Szabó Attila-Beck Zoli: Ahogy teccik – nemtragédia
    Az előadás a Hartai Ügynökség hozzájárulásával valósul meg.
    A produkció a Városmajori Szabadtéri Színpad előadása.

    A Városmajori Szabadtéri Színpad 2021-es évadra tervezett saját produkciója a Covid okán szociálisan elszigetelt fiatalokra fókuszál. A több mint egy éve velünk élő járvány árnyékában felértékelődött minden személyes találkozás, kapcsolat. Az izoláció nem csupán a felnőtteket, de a fiatalabb korosztályokat is mélyen érintette. A kitörési vágy, a szabadság keresése igencsak érthető… Az elsősorban középiskolásokat célzó zenés színházi előadás, melynek zenei vezetője Beck Zoltán, a 30Y zenekar alapítója, Shakespeare Ahogy tetszik című vígjátékának átirata, ahol az eredeti dráma csupán a kiindulópont, a gondolkodásmód pedig a díszlet.

    Az előadás úgy használja a Shakespeare-vígjáték szövegét alapanyagnak, ahogy tetszik: szerteágazva, mint az Ardeni-erdő fáinak gyökérzete, ami befonja a száműzöttek lépéseinek, a tétovák saroksüllyedéseinek a nyomát. Mert ott járunk mi is az Ardeni-erdőben, ott bolyongunk, ahová a szerelmeseket hajszolja a vágy, a keresőket a szépség, a fiatalokat a felnövéstől való félelem. 30 fiatal színészhallgató néz szembe Shakespeare kaleidoszkópján keresztül saját ábrándjaival, szorongásaival. Menekülnek, mert szerelmesek az igazságba, a tisztességbe, a tisztaságba (de leginkább a szerelembe). Ez a történet most az övéké, a mai fiataloké. És valljuk be, ha tetszik, ha nem, mielőtt kivágjuk az Ardeni-erdő maradék fáit is, érdemes meghallani a hangjukat.

    Közreműködők

    Shakespeare azonos című vígjátékát (Nádasdy Ádám és Szabó Lőrinc műfordításában), a színészek improvizációit, valamint a pánikot és a derűt felhasználva írta: SZABÓ ATTILA

    Az előadás alkotói:
    Halasi Dániel rendező
    Hargitai Iván művészeti tanácsadó
    Szabó Attila dramaturg
    Beck Zoltán (30Y) zenei vezető, zeneszerző
    Horváth Kristóf Színész Bob – hipp-hopp
    zenekar: Sárközy Zoltán Papa (30Y), Herold János Yank, Rozs Tamás

    Góbi Rita koreográfus
    Magyarósi Éva díszlet
    Miareczky Edit jelmez
    Dima Rita Timi jelmeztervező asszisztens

    Előadják a Pesti Magyar Színiakadémia színészhallgatói:
    Balázs Barbara, Balogh Benjámin, Fekete Flóra Tamara, Gécsek Bendegúz, Gyulai Marcell, Jászay Dorina, Kassay Márton, Kelemen Márk Balázs, Kovács László Márton, Kovács Mátyás, Megyesi Pálma, Móré Márta Viktória, Murányi Eszter, Nyitrai Hédi Kitti, Mezei Anna Mária, Magos Fanni, Pintér Janka, Rajnai Lázár, Simon Péter, Szabó Bence, Szatmári Alíz Petra, Tabajdi Anna,Tarján Lőrinc, Totev Noémi, Tóth Nikolett, Verebélyi Aliz, Zováth Evelin
    valamint: Beck Zoltán, Sárközy Zoltán, Herold János és Rozs Tamás

    Benkő Nóra művészeti vezető
    Tóth Erika rendezőasszisztens
    Szegi Marci ügyelő

    Köszönet az együttműködésért a Forrai Metodista Gimnázium és Művészeti Technikum, Divat-, jelmez- és díszlettervező szakának.

    Ajánlatunk


    Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

    Az előadásban megidézett kor egybeesik A hattyúk tava ősbemutatójának idejével (1877). Ugyanakkor a XIX. század második fele az elburjánzó elmegyógyintézetek, állati lelkek által 'megszállt' betegek, a mentális kórképek kínzásokkal és egyéb furcsa módszerekkel történő kezelésének időszaka is.

    Bősze Ádám 2019 őszén indította el „Nagy zenészek, nagy szerelmek” című előadás-sorozatát, mely a világ leghíresebb zeneszerzőinek magánéletéről, esetenként izgalmas titkairól szólt. A sorozat most egy, a zenetörténeti bulvárhistóriák legviccesebb jeleneteit felölelő, exkluzív stand-up esttel fejeződik be, a szerző one-man show-jával.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016