• Program


    Dobozy Borbála, Pierre Hantai és az Aura Musicale Bach-estje

    Dobozy Borbála, Pierre Hantai és az Aura Musicale Bach-estje

    Tiszta barokk
    Dobozy Borbála, Pierre Hantaï és az Aura Musicale

     több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. november 29. csütörtök, 19:30

    J. S. Bach: c-moll versenymű két csembalóra és vonósokra, BWV 1060
    J. S. Bach:  C-dúr versenymű két csembalóra és vonósokra, BWV 1061
    SZÜNET
    J. S. Bach:  5. (D-dúr) brandenburgi verseny, BWV 1050
    J. S. Bach:  c-moll versenymű két csembalóra és vonósokra, BWV 1062

    Dobozy Borbála, Pierre Hantaï (csembaló) Győri Noémi (fuvola); Paulik László (hegedű) Aura Musicale (művészeti vezető: Máté Balázs)

    „...a clavecint a maga idejében aligha hurcolták koncertpódiumra; ez a vékonyhangú szerszám specialiter kamarahangszer volt, melyet csak kamarában, azaz szobában használtak.” Bartók Béla 1912-es, Clavecinre írt művek előadása című cikke óta nagyot fordult a világ: a clavecin, azaz a csembaló polgárjogot nyert a hangversenytermekben. Ma inkább az kelt feltűnést, ha valaki régi repertoárt zongorán szólaltat meg – a Zeneakadémián is már 1970 óta lehet főtárgyként csembalót tanulni. A tanszak vezető oktatója Dobozy Borbála, akinek a magyar felmenőkkel bíró Pierre Hantaï csembalóművésszel és az Aura Musicaléval közös novemberi estjén Johann Sebastian Bach kétcsembalós versenyművei kerülnek középpontba. Bach ezen ritkán hallható kompozícióit bizonyíthatóan saját maga és fiai számára írta át az 1730-as években korábbi műveiből, a lipcsei Zimmermann Kávéházban tartott Collegium Musicum-összejövetelekre. A hangversenyen felcsendül továbbá a zeneszerző kötheni időszakában keletkezett 5. brandenburgi versenye, amely a zenetörténet első szóló billentyűs hangszert alkalmazó concertója.

    Ajánlatunk


    Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

    Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója.

    Ajánló


    A Rumini Berg Judit, a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének legismertebb műve, amit több ezer gyermek olvas kötelező irodalomként, alsótagozatban.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016