• Program


    DOHNÁNYI 2021-22 / 1  STRAUSS / BRUCKNER / MANCUSI
    4

    DOHNÁNYI 2021-22 / 1 STRAUSS / BRUCKNER / MANCUSI

    A Budafoki Dohnányi Zenekar zeneakadémiai hangversenyén ezúttal egy fanyar humorú, nosztalgikus, pazar színeket felvonultató Strauss-keringősorozat, egy dallamos, virtuóz Mancusi-trombitaverseny és egy szemtelenül könnyed, áttetsző Bruckner-szimfónia csendül fel.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2021. október 30. szombat, 19:30

    A Rózsalovag Richard Strauss Hugo von Hofmannsthal librettója alapján írt operája, mely egy letűnt kort (Mária Terézia korát) idéz meg némi nosztalgiával, fanyar és néhol pajzán humorral. Strauss a kor nosztalgiáját a valcerrel érzékelteti, mely a cselekmény idején még nem is létezett. Az operában felcsendülő keringő-dallamokat fűzte össze Strauss két keringősorozatban, melyek – akár csak maga az opera – az örök nosztalgia szim­bólumává váltak. Strauss a hangszerelés nagymestere volt, és ebbéli tudása megmutatkozik  a zenekari hangzás pazar színeiben, virtuóz és élvezetes dallamaiban.

    Ezt követően az est karmestere, Guido Mancusi trombitaversenyét hallhatják. A darab dallamossága, virtuozitása könnyen Hummel trombitaversenyeire, vagy Arban Velencei karnevál című művét juttatja eszünkbe. Záró tétele igazi bravúrszám a szólista számára, melyet egy könnyed, virtuóz zenekari anyag kísér.

     Azt est második felében Bruckner 6. szimfóniája csendül fel, melyet a szerző nem hallhatott teljes egészében életében, hiszen az 1883-as bemutatón csak a két középső tételt játszották, mert nehézsége miatt a Bécsi Filharmonikusok nem vállalkoztak a teljes mű bemutatására. Azóta is a Bruckner-repertoár legritkábban játszott darabja, bár maga Bruckner úgy vélte, ez a műve a legszemtelenebb, mely könnyedebb hangvétele, áttetsző hangszerelése miatt könnyebben befogadható a közönség számára.  Robert Simpson, angol zeneszerző szerint „a szimfónia témái rendkívül kifejezők és plasztikusak, harmóniái kifinomultak és rafináltak, a hangszerelés pedig talán a leginvenciózusabb valamennyi szimfónia közül. A klasszikus formálási elvek természetesen és magától értetődően épültek be a szimfónia nyelvébe, a két bécsi mester – Brahms és Bruckner – soha ilyen közel nem volt még egymáshoz.

    Műsor:

    Strauss: Rózsalovag – Keringő szekvenciák
    Mancusi: Trombitaverseny
    Bruckner: 6. szimfónia

    Előadók:

    Monoki Attila – trombita
    Budafoki Dohnányi Zenekar
    Vezényel: Guido Mancusi

    Ajánlatunk


    Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

    „Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

    Ajánló


    Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

    Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

    Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016