• Program


    Győri Filharmonikus Zenekar - Hamar & Ránki

    Győri Filharmonikus Zenekar - Hamar & Ránki

    VESZPRÉMI HANGVERSENYEK A GYŐRI FILHARMONIKUS ZENEKARRAL

    Schumann és Sosztakovics: első pillantásra alighanem nehezen találunk a két mester között kapcsolatot! Pedig fellelhetők a párhuzamok: mindkettőjük pályája a zongora jegyében indult, ígéretes zongoraművész-karrierről mondtak le mindketten (ha különböző okokból is) a zeneszerzés javára.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2019. február 28. csütörtök, 19:00

    Műsor:

    R. Schumann: Nyitány, scherzo és finálé, op. 52
    D. Sosztakovics: II. (F-dúr) zongoraverseny, op. 102
    R. Schumann: IV. (d-moll) szimfónia, op. 120


    Zenél: Győri Filharmonikus Zenekar
    Vezényel: Hamar Zsolt

    Közreműködik: Ránki Fülöp - zongora

    Schumann és Sosztakovics: első pillantásra alighanem nehezen találunk a két mester között kapcsolatot! Pedig fellelhetők a párhuzamok: mindkettőjük pályája a zongora jegyében indult, ígéretes zongoraművész-karrierről mondtak le mindketten (ha különböző okokból is) a zeneszerzés javára. A zongorás műfajok mellett mindketten nagyon értékes életművet alkottak a kamara- és a szimfonikus zene területén is: szimfóniáik koruk jellemző és meghatározó alkotásai. Ezeket az összefüggéseket tárja elénk a Győri Filharmonikus Zenekar és Hamar Zsolt karmester, megszólaltatva Schumann 1841-ben, a „szimfóniák évében” komponált három tételes zenekari darabját, illetve ugyanebben az évben készült (de később átdolgozott) rendkívül izgalmas formálású, a műfaj történetében mérföldkőnek számító IV. szimfóniáját. A két Schumann-darab között Sosztakovics egyszerre briliáns humorú s megindítóan lírai II. zongoraversenye csendül fel az új magyar zongoristanemzedék kivételes tehetségű fiatal művésze, Ránki Fülöp előadásában.     

    Ajánlatunk


    Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

    Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

    1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

    Ajánló


    A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016