• Program


    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. december 16. vasárnap, 19:30

    Kodály: Vízkereszt
    Kodály: Ave Maria
    Kodály: 150. Genfi zsoltár
    Kodály: Villő
    Kodály: Lengyel László
    Kodály: Táncnóta
    Kodály: Angyalok és pásztorok
    Cantemus Gyermekkar (karigazgató: Szabó Dénes)
    Kodály: Nemzeti dal
    Kodály: Huszt
    Kodály: Rabhazának fia
    Kodály: Élet vagy halál
    Kodály: Karádi nóták
    Honvéd Férfikar (karigazgató: Strausz Kálmán)

    Szünet

    Kodály: Sirató ének
    Kodály: Liszt Ferenchez
    Kodály: Laudes organi
    Tóka Ágoston (orgona)
    Alma Mater Kórus (karigazgató: Somos Csaba)


    Kodály Zoltán azok közé a zeneszerzők közé tartozik, akik már életükben többjelentésű szimbólummá váltak. Születésnapját már az 1930-as években is a zene ünnepeként tisztelték tanítványai, akikből idővel a magyar zenei élet kimagasló egyéniségei, zeneszerzők, zenetörténészek, kritikusok, esztéták lettek. A Zeneakadémia voltaképpen az általuk indított tradíciót folytatja a maga decemberi hangversenyeivel, amelyeket – magától értetődően – a hónap 16-án, a komponista születésének évfordulóján rendez. A program mindig változatos, hol sokrétű, hol az életmű egy-egy részletére fókuszál: került már sor kóruskoncertre, korabeli szerzői est programjának felidézésére, szólaltak meg kamaraművek, de olyan nagyszabású alkotások is, mint az 1923-ban komponált Psalmus Hungaricus. E hagyományok szellemében természetesen az idei évforduló sem maradhat Kodály örökségéhez illő, ünnepi kompozíciók nélkül: gyermekkari, férfikari és vegyeskari művek szólalnak meg a Cantemus Gyermekkar, a Honvéd Férfikar, illetve az Alma Mater Kórus előadásában.

    Ajánlatunk


    A történetben egy maréknyi árva gyerek kószál a háborús front kellős közepén biztonságra, hajlékra és élelemre vágyva. Céljuk a túlélés, kilátásaik azonban nem túl biztatóak. Útjuk során nemcsak ellenséggel, de jóakarókkal is találkoznak, akik segítenek meglátni az emberséget a legembertelenebb időkben is. Hűség, barátság, bátorság csak néhány a megszerzett kincsek közül, amikre bukkannak kis hőseink, valahol Európában vándorolva. A Valahol Európában az azonos című film musical-adaptációja, ami színházunk egykori igazgatója, Korcsmáros György írói örökségét is őrzi.

    Tasnádi IstvánA fajok eredete Nézőművészeti Kft. A színészek improvizációinak felhasználásával írta: Tasnádi István

    Antony Jay és Jonathan Lynn politikai komédiája, amelynek az eredetét jelentő tévésorozat a BBC műsorán aratott világsikert, a hatalom sajátos kulisszái mögé enged betekintést.

    Ajánló


    Egy vagyonos üzletember hirdetést ad fel: néhai üzlettársa fiát keresi, szeretné tisztességesen, rengeteg pénzzel megjutalmazni. Billy bejelentkezik, mint jogos örökös,…

    Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

    Tizenkét embernek kell döntenie egy ember sorsáról: bűnös vagy nem bűnös. De hogyan hozhat egyhangú döntést, hogyan találhatja meg a…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016