• Program


    Náray Tamás kiállítása

    Náray Tamás kiállítása

    A világhírű divattervező, Náray Tamás festői munkásságát bemutató kiállítás július 13-tól tekinthető meg a Reök-palotában. Bár kevesen tudják, Náray a divattervezés mellett már több mint 15 éve fest. Ez a tevékenysége az elmúlt években egyre nagyobb figyelmet kapott: komoly nemzetközi gyűjteményekben is megtalálhatók már alkotásai.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. szeptember 5. szerda, 18:00


    Többek közt Németországból, Spanyolországból, Svájcból és Ausztriából érkeztek meg a Reök-palotába a festmények a gyűjtőktől, de új alkotásokat is láthatnak a palotában: az egyik darab kifejezetten a szegedi tárlatra készült. A művész önmaga legnagyobb kritikusa, tökéletességre törekvése minden munkájából, így a festményeiről is sugárzik. „Közvetlenül az ember lelkére hatnak” – emelték ki a nonfiguratív, expresszív festményekről egyik pesti kiállítása során.

    A szegedi kiállítást is rendező Jerger Krisztina művészettörténész elmondta, hogy a művész sok munkája közül a legérettebbeket válogatták ki. A kurátorok, Jerger Krisztina és Dr. Nátyi Róbert jóvoltából a REÖK letisztult tereiben alaposan átgondolt koncepció mentén haladva fedezhetjük fel az alkotásokat. Mindegyik terem külön világot nyit meg előttünk, valamint a vetítéseknek köszönhetően Náray Tamás saját maga is elmond több apró részletet a festői munkásságáról.

    Ajánlatunk


    Évnyitó vagy szülői értekezlet? Napközi ügyelet és portfólió készítés? Mit tegyünk, ha a tanár kollégák játszmákba hajszolják egymást és visszaélnek a helyzetükkel? Mi történik, ha a megannyi dolgozat javítása vagy az iskolai kirándulás kihat a pedagógus magánéletére?

    Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

    A mindennapjainkhoz hasonlóan sok humorral és persze sok aggodalommal megírt, lebilincselően izgalmas, rejtvényhez hasonló kortárs Lear-parafrázist Máté Gábor rendezi.

    Ajánló


    A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű.…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016