• Program


    RégIdők // Erzsébet királyné – Mítosz és valóság

    RégIdők // Erzsébet királyné – Mítosz és valóság

    Káli-Rozmis Barbara író-kutató előadása.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2025. szeptember 25. csütörtök, 19:00

    Erzsébet királyné alakját már életében kultusz és szeretet övezte Magyarországon, amely halálával tovább fokozódott és mára sem halványult el. Nemcsak romantikus elemekkel és tragédiákkal teli életének, valamint Ernst Marischka Sissi-trilógiájának köszönhetően vált alakja legendává, hanem saját magának is!
    Talán nem szándékosan, de mitikus atmoszférát teremtett maga körül, amely napjainkig kihat. Harmincéves kora után nem ült fényképezőgép elé, a trónörökös halála után pedig alig jelent meg nyilvánosan. Milyen volt idős kori arca a világ egyik legszebb asszonyának? Miért rejtőzött el a kíváncsi tekintetek elől?
    Erzsébet először 1857 tavaszán járt Pest-Budán. Nagyon várta, hogy magyar földre lépjen, de itt élte át élete első nagy tragédiáját gyermeke elvesztésével. Valóban szerette a népünket, vagy magyar-szeretete csupán lázadás volt anyósa, Zsófia főhercegné udvarában? Milyen szerepe lehetett a kiegyezésben?

    Az előadáson még számos érdekességről szó lesz, többek között arról, miért tetováltatott horgonyt a vállára, vagy hogy valóban éheztette-e magát; valamint arról is, szerelmes volt-e Ferenc Józsefbe. És Andrássy Gyula grófba?

    Káli-Rozmis Barbara első könyve 2021-ben jelent meg Erzsébet királyné és a magyarok – Barátság vagy szerelem? címmel, és az olvasói szavazatok alapján elnyerte “Az Év Könyve 2022” díjat a történelmi tényirodalom kategóriában. Második könyve, a Szenvedély a rang fogságában – Sisi baráti-családi körben 2023-ban jelent meg szintén a Helikon Kiadó gondozásában.

    A könyvek a helyszínen kedvezményesen megvásárolhatók és/vagy dedikáltathatók.

    Ajánlatunk


    A magyar-ghánai Sena Dagadu a 21. századi hazai popzene jelentős alakja, akinek az Irie Maffia zenekar és szólóprodukciói mellett meditatívabb, Sena DagaDub nevű triója is igen népszerű. A formáció 2024-ben a magyar zenei élet élő legendáját, Presser Gábort látta vendégül a Müpában, és az együttműködés annyira jól sikerült, hogy a projekt most mindkét fél – és persze a közönség – örömére folytatódik.

    Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.

    Ajánló


    A gödöllői Erzsébet királyné fénykert visszatér – még nagyobb, még fényesebb és még varázslatosabb, mint valaha.

    Egy igazán szívmelengető, csodálatos élmény karácsony estéje előtt pár nappal a leggyönyörűbb, ünnephez kötődő zenékkel.

    25 éve annak, hogy megalakult a Turay Ida Színház, s ezzel egy különleges, bensőséges hangulatú színházi otthont teremtett a magyar…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016