• Program


    A ZONGORISTA

    A ZONGORISTA

    Pompás zongoraversenyeit a legtöbb esetben saját magának komponálta Mozart. Nem utolsósorban praktikus okokból: előadásuk során több
    oldalról, zeneszerzőként, zongoristaként és zenekarvezetőként egyaránt bemutatkozhatott közönségének.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2017. október 19. csütörtök, 18:00

    Persze a látványos virtuozitás sohasem megy a zenei tartalom rovására: különösen a lassú tételek bővelkednek lélegzetelállítóan szép pillanatokban. Az 1782–83-as szezonban három zongoraverseny készült el, melyeket így jellemzett apjának, Leopold Mozartnak: „A koncertek éppen a középúton vannak a túl nehéz és a túl könnyű között – nagyon briliánsak – kellemesek a fülnek, persze anélkül, hogy ürességbe fulladnának. Itt-ott csak hozzáértőknek szolgálnak megelégedésre, de úgy, hogy a hozzá nem értőknek is elégedettnek kell lenniük velük, anélkül, hogy tudnák, miért.” E műcsoport legismertebb tagja az A-dur zongoraverseny (KV414), mely zenei anyagának gazdagságában, a hangszerelés finomságában, a kidolgozás mesteri tökéletességében már a későbbi nagy zongoraversenyeket előlegezi.

    A zongoraversenyek nagy sorozatának utolsó darabja az 1791 januárjában befejezett B-dur zongoraverseny (KV595), melynek bemutatójára ugyanebben a hónapban került sor a bécsi Auersperg-palotában, a mester kedves tanítványa, Barbara Ployer szólójával. Az előző darabhoz képest sokkal személyesebb jellegű, filozofikusabb, letisztultabb muzsikát hallunk – a derűs dúr hangnemet időről időre fájdalmasmoll pillanatok árnyékolják be. A finálé rondótémájában a közismert Tavaszvaras (Sehnsucht nach dem Fruhlinge, KV596) című dalra ismerünk, de a bájos dallam a tétel során mollban is feltűnik – a bánat és öröm e remekművet olyannyira jellemző megbonthatatlan egységének kifejezéseként.

    Ajánlatunk


    Az előadás ízelítőt ad a harmincas évek diktatúrájából az egyes emberek sorsán keresztül. A sztálini diktatúrában a Sátánhoz is jobb tartozni, mint a feljelentgető házmesterek társadalmához. A legfontosabb tanulságot Pilátus mondja ki: „a gyávaság a legeslegrútabb bűn.”

    Purcell Françaix Britten Bogányi Pilz

    „Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”

    Ajánló


    Minden idők egyik legkedveltebb romantikus története, az ikonikus film sikeréhez méltó, musicalként születik újjá a Madách Színház színpadán.

    Pásztor László – Jakab György – Hatvani Emese Böhm György – Korcsmáros György: SZÉP NYÁRI NAP A NEOTON MUSICAL ELŐADÁS…

    Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016