• Program


    Binder: for seven days; Fanshawe:African Sanctus

    Binder: for seven days; Fanshawe:African Sanctus

    Binder Károly for seven days / hét napra
    ***
    Fanshawe: African Sanctus

     több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2018. június 24. vasárnap, 19:30

    közreműködők:

    Binder Károly – zongora
    Benkó Ákos - dob
    Fonay Tibor – bőgő
    Pákai Petra- ének
    Nagy Zsolt – dob
    Premecz Mátyás – orgona
    Birta Miklós – gitár
    Simkó-Várnagy Mihály - basszusgitár
    Budapesti Akadémiai Kórustársaság

    vezényel : Hollerung Gábor
     
     A koncert első részében Binder Károly for seven days / hét napra című lemezének a bemutatójára kerül sor, mely lemezbemutatón Binder Károly trióra komponált gyönyörű balladái lesznek hallhatók. Binder Károly zongoraművész, zeneszerző, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanszékvezető tanára. Zeneszerzői fejlődésében Bartók Béla grandiózus életműve mellett tisztán nyomon követhető a kárpát-medencei folklórkincs, a magyar őshaza, a Volga-Káma vidék dallamvilága, de még a Steve Reich nevével fémjelzett amerikai repetitív iskola hatása is.
     
    David Fanshawe (1942-2010) angol zeneszerző, népzenetudós, felfedező. Zenei életműve a tradicionális és a crossroads között helyezkedik el. Legismertebb művét, az African Sanctus-t 1972-ben írta.
     
    David édesapja angol vezérkari tiszt volt, aki hosszú ideig állomásozott Indiában. Innen eredt David ismeretlen kultúrák és az utazás iránti rajongása. Elmondása szerint már gyermekkora óta izgatta Afrika varázsa, és egyetemi évei alatt valóra váltotta dédelgetett álmát: nekivágott a kontinensnek. Amikor feltérképezte útját a Nílus 1200 km hosszú folyama mellett, feltűnt neki, hogy egy kereszt formájú utat járt be. Ebből jött a gondolat: egy földrajzi misét ír, amely a kultúrák, hagyományok, zenei világok ötvözésével egyesíti a föld népeit.
    Végül 1969 és 1972 között utazta be Afrikát. Mint mondta: előtte már sokan felkeresték, beutazták ezt a varázslatos, csodálatos kontinenst, sokan beszámoltak az ott élő népek életmódjáról, kultúrájáról, de előtte még senki sem rögzítette zenéjüket, szertartásaikat. Hosszú útjai során bejárta Egyiptomot, Szudánt, Ugandát és Kenyát. Útján mindvégig elsősorban a zenei, kulturális felfedezés hajtotta. Szerencsés természete folytán könnyen teremtett kapcsolatot az ott élő emberekkel, bármilyen származásúak, vallásúak, kultúrájúak voltak is, mert mindig két cél vezérelte: a kíváncsiság (azaz a másik megismerése) és az alázatos tisztelet. Utazásai során együtt élt, együtt lélegzett az ott élőkkel, osztozott örömükben, bánatukban, részt vett szertartásaikon, betekintett "kulisszatitkaikba". Afrikai gyűjtéseiből született meg az African Sanctus, ez a rendkívül izgalmas zenemű, melyben eredeti afrikai hangfelvételeket kombinál élőzenével. A mű érdekessége, hogy a mise szövegeire komponált dallamok eredeti afrikai dallamok fölött, azokkal egyidőben szólalnak meg, többek között egy moszlim imával kombinálja a kórus Kyrie tételét.

    Ajánlatunk


    A Müpa-beli koncerten balladák és tempósabb dalok, a legnagyobb slágerek közül huszonnégy szám csendül fel, ahogy eddig még soha: akusztikus, kamarazenei átiratban, két vokalista, zongora, hegedű, cselló és fuvola kíséretével.

    François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

    Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

    Ajánló


    A tíz éve, Bamakóban alakult együttes női előadói minden kreatív zenei megnyilvánulásukban szót emelnek a nők jogaiért és az erőszak…

    A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak…

    Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016