• Program


    Budafoki Dohnányi Zenekar, Vezényel: Bogányi Tibor

    Budafoki Dohnányi Zenekar, Vezényel: Bogányi Tibor

    A Budafoki Dohnányi Zenekar koncertje

    “Ha egy komponista zenéjét szélesebb tömegekhez szeretné eljuttatni, akkor vagy popdalt komponál, vagy filmzenét. A popdalok hallgatottságáról nem kell sokat értekezni: funkciójuk mindenki számára világos. A filmekhez nem elsősorban a zenéjük miatt ül be a néző, de egyáltalán nem mindegy, hogy az a zene milyen.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2017. október 27. péntek, 19:30

    Sok, a mozikban hallott zene vezeti át a publikumot a könnyebb műfajok felől a komolyabbakhoz. A mai film-zeneszerzők munkái nemcsak filmek tartozékai, de igen gyakran koncerttermi előadások sikeres művei is. Ez vezetett arra a gondolatra, hogy hasonló hangulatú darabot komponáljak. Olyat, ami film nélkül is képeket idéz fel a hallgatóban, és ami nem idegen attól a nyelvtől, amit ma inkább az u.n. komolyzene használ. Művemet megrendelés nélkül, a magam szórakoztatására kezdtem írni néhány évvel ezelőtt, 2015-ben fejeztem be. Egy-egy részletnél számtalan kísérletet végeztem, sokszor és sokat alakítottam rajta. Sok zenekarnál ragadott meg a koncertmester nagyszerűsége, ez bátorított arra, hogy kiemelt szerepet kapjon a művemben. De mindenki másnak is igyekeztem testhez álló feladatot adni. Legfőbb célom egy jókedvű muzsikálás, amely a közönségnek is örömére szolgál. Azt, hogy ez miként sikerül, azt természetesen az ezerfejű cézár, a közönség dönti el.” - írja Wolf Péter a mai estén felcsendülő művéről.

    Kabalevszkij 1964-ben írta második csellóversenyét Daniil Shafran csellóművész számára. A csellistát ebben a műben egy nagyobb zenekar kíséri, mint az első csellóversenyben, megjelenik az alt szaxofon, a kontrafagott és a hárfa is. A versenymű három tételes, melyben az első és a második tétel kadenciával zárul. Mai hangversenyünkön a szólót Gabriel Schwabe, német csellóművész szólaltatja meg.

    Hangversenyünk második részében Bruckner IV. szimfóniáját hallhatják. Bruckner szimfóniáiban a barokk és a német késő-romantika hatása mutatkozik, de jelentős szerephez jut az osztrák népdalkincs is. A IV. szimfóniáját maga látta el a „romantikus” melléknévvel. A darab valójában programzene, melyben a középkori kastélyoktól, a vad erdőségektől kezdve a madárfüttyig, a derekas vadászatokig és a mészárlást követő kedélyes ebédig minden elő- fordul. A nagyszabású kompozíció a megkapó természet-élmény kifejezése.

    Műsor:

    Wolf Péter: Cine-fónia
    Kabalevszkij: Csellóverseny
    Bruckner: IV. szimfónia

    Közreműködik: Gabriel Schwabe - cselló

    Vezényel: Bogányi Tibor

    Ajánlatunk


    Antony Jay és Jonathan Lynn politikai komédiája, amelynek az eredetét jelentő tévésorozat a BBC műsorán aratott világsikert, a hatalom sajátos kulisszái mögé enged betekintést.

    Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

    Geszti Péter – Monori András – Tasnádi István: Ezeregy éjszaka worldmusical

    Ajánló


    Gaetano Donizetti AZ EZRED LÁNYA Vígopera két felvonásban, prózai jelenetekkel, francia és magyar nyelven, magyar, angol és francia felirattal

    Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016