• művész


    B. Fülöp Erzsébet
    2

    B. Fülöp Erzsébet

    Született: 1967.szeptember 22.

    Osztályvezető tanár, színész. Gyergyóditrón született.

    TANULMÁNYAI:

    1982-1986: Matematika-Fizika Líceum, Csíkszereda

    1990-1994: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

    1995-2000: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, teatrológia szak

    2006-tól doktorandusz a Budapesti Film- és Színművészeti Egyetemen.

    Jelenleg a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós…

     Tovább

    Aktuális programok


    Jelenleg nincs futó program!

    Osztályvezető tanár, színész. Gyergyóditrón született.

    TANULMÁNYAI:

    1982-1986: Matematika-Fizika Líceum, Csíkszereda

    1990-1994: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, színész szak

    1995-2000: Marosvásárhelyi Színművészeti Egyetem, teatrológia szak

    2006-tól doktorandusz a Budapesti Film- és Színművészeti Egyetemen.

    Jelenleg a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház, Tompa Miklós Társulatának tagja, illetve a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem óraadó tanára

    JELENLEG LÁTHATJÁK:

    William Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

    Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor


    FONTOSABB SZEREPEI:

    Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulatánál játszott szerepei

    2012/2013-as évad

    DAJKA – William Shakespeare: Rómeó és Júlia, rendező: Porogi Dorka

    2011/2012-es évad

    VÍZIKE – Háy János: A Gézagyerek, rendező: Rusznyák Gábor

    2010/2011-es évad

    ELŐADÓ – Színészbáli Gálaest, rendező: Kövesdy István, aligazgató

    LUCIENNE HOMENIDES DE HISTANGUA – Georges Feydeau: Bolha a fülbe, rendező: Kövesdy István

    2009/2010-es évad

    AZ ANYA – Luigi Pirandello: Hat szereplő szerzőt keres, rendező: David Zinder LUISE GIFT – Ödön von Horváth: Mit csinál a kongresszus?, rendező: Bocsárdi László

    2008/2009-es évad

    A KÖZÉPKORÚ NŐ – Jon Fosse: Alvás, rendező: Sorin Militaru

    TERÉZ – Tamási Áron: Hullámzó vőlegény, rendező: Török Viola

    2007/2008-as évad

    HÉLÈNE – Eugène Labiche – Marc Michel: Olasz szalmakalap, rendező: Kövesdy István

    CLAUDIA – Roland Schimmelpfennig: Nő a múltból, rendező: Harsányi Zsolt

    A III. – W. Shakespeare III. Richárdja alapján: A III., rendező: Andreea Vulpe

    2006/2007-es évad

    EGÉRKE – Örkény István: Macskajáték, rendező: László Csaba

    ALISON – A változó hold alatt – Canterbury mesék alapján, rendező: Barabás Olga



    ELŐADÓ – Ünnepi gálaest – Volt! Van! Lesz!, rendező: Kovács Levente

    ANGYAL – Visky András: A szökés, rendező: Patkó Éva

    SARLOTTA – A. P.Csehov: Cseresznyéskert, rendező: Andreea Vulpe

    LÓRI – Szomory Dezső: Györgyike, drága gyermek, rendező: Kovács Levente

    MARGIT – Hatházi András: A Dilis Resner, rendező: Parászka Miklós

    RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor

    NYÚL – A. A. Milne: Micimackó, rendező: Kovács Levente

    MUSKÁTNÉ – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Babarczy László

    HYPPOLITA – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

    1999-2000-es évad

    BERGMANN-NÉ – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu


    Akadémiai Műhely, Marosvásárhely

    2011-2012-es évad

    ANIMUS – Kiss Csaba: Animus és Anima, rendező: Kányádi Szilárd e.h.

    SZEREPLŐ – Matei Vișniec: Kenyérrel a zsebben, rendező: Patkó Éva

    2005-2006-os évad

    SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga


    Csíki Játékszín - Csíkszereda

    2011-2012-es évad

    PHILAMINTE – J.B.P. Moliėre: Tudós nők, rendező: Porogi Dorka

    2002-2003-as évad

    KLÜTAIMNÉSZTRA – Euripidész: Iphigenia Auliszban, rendező: Parászka Miklós


    Ariel Színház - Marosvásárhely

    MOLL FLANDERS – Daniel Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga, 2001


    Tamási Áron Színház - Sepsiszentgyörgy

    2006-2007-es évad

    BOLOND – W. Shakespeare: Lear király, rendező: Bocsárdi László


    Kolozsvári Állami Magyar Színház

    MARI – Kárpáti Péter: Méhednek gyümölcse, rendező: Bérczes Laszló, 1997

    CLUVIA, JÓSNŐ – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Csiszár Imre, 1997

    BEATRICE – Carlo Goldoni: Velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur, 1996

    MARI – Molnár Ferenc: Liliom, rendező: Kövesdy István, 1995

    MARIA,RENDEZŐ – W. Shakespeare: Vízkereszt, rendező: Victor Ioan Frunză, 1995


    Szentgyörgyi István Színművészeti Egyetem - Marosvásárhely

    MADAME PERNELLE – J.B.P. Moliėre: Tartuffe, rendező: Tompa Gábor, 1994

    PEACHEM-NÉ – Bertolt Brecht: Koldusopera, rendező: Kövesdy István, 1994

    HÍRNÉV – Paul Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză, 1994

    KATICA – Vörösmarty-Görgey: A fátyol titkai, rendező: Tarr László, 1993


    Marosvásárhelyi Nemzeti Színház

    MARJA – Gogol: A revizor, rendező: Parászka Miklós, 1994


    Szatmárnémeti Északi Színház

    MIRANDA – W. Shakespeare: Vihar, rendező: Parászka Miklós, 1988


    Rendezései:

    Marosvásárhely:

    Lázár Ervin: Bab Berci, 2003

    Kemény János: Kemény Pont, 2004

    Ernyei Béla: Curva Pericolosa, 2004

    Carlo Collodi: Pinokkió, 2010


    Csíky Gergely Színház – Temesvár

    J.B.P. Molière: Szívek és szarvak, 2008

    Gianina Cărbunariu: Mady baby, 2009
    EGYÉB SZAKMAI TEVÉKENYSÉGEK

    Egyéni műsor:

    Momo – Émile Ajar Előttem az élet című regénye nyomán, rendező: Killár Katalin, Marosvásárhely/Kolozsvár, 1994-2000


    Filmszerep: VATTAÁRUS – Kínai védelem (1999), rendező: Tompa Gábor


    TV-játékok:

    ANNA PAGE – W. Shakespeare: A windsori víg nők, rendező: Horváth Z.Gergely

    MADAME PERNELLE – J.B.P. Moliėre: Tartuffe, rendező: Tompa Gábor

    GORDONNÉ – Witold Gombrowicz: Operett, rendező: Tompa Gábor

    BERGMANN-NÉ – Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Éry Kovács András

    HYPPOLITA – W. Shakespeare: Szentivánéji álom, rendező: Novák Eszter

    DEMAGÓG, NYEGLE – Madách Imre: Az ember tragédiája, rendező: Anca Bradu
    SZAKMAI ELISMERÉSEK

    SZEMÉLYES DÍJAI:

    2000 – Poór Lili-díj, Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület

    2002 – Legjobb női alakítási-díj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga)

    2002 – Női alakítás-díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest (Defoe: Példás történet, rendező: Barabás Olga)

    2004 – Legjobb női mellékszerepért járó díj, Thalia Open Fesztivál, Marosvásárhely (Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

    2004 – Legjobb női mellékszereplőnek járó díj, Topfest Országos Színházi Fesztivál, Marosvásárhely (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

    2004 – Legjobb női mellékszerepért járó díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Budapest (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

    2004 – Legjobb női mellékszerepért járó UNITER felterjesztés (RÓZSI – Füst Milán: Boldogtalanok, rendező: Bodó Viktor)

    2006 – Női alakítási díj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

    2007 – Jászai Mari-díj

    2009 – Közönségzsűri díja valamint Dr. Oláh Albert Kisvárda város polgármesterének díja, Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

    DÍJAZOTT ELŐADÁSAI:

    1994 – Nemzetközi Színházi Találkozó díja, Nagyszeben (Paul Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză

    1994 – Különdíj, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (Foster: Tom Paine, rendező: Victor Ioan Frunză)

    1996 – Legjobb előadásért járó UNITER-díj (Carlo Goldoni: Velencei ikrek, rendező: Vlad Mugur)

    2001 – Legjobb rendezésért járó UNITER-díj (Frank Wedekind: A tavasz ébredése, rendező: Anca Bradu)

    2004 – Legjobb előadás közönségdíja, Kisebbségi Színházak Fesztiválja, Temesvár (Hatházi András: A Dilis Resner, rendező: Parászka Miklós)

    2006 – Kritikusok díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda (SEN-TE/SUI-TA – Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

    2006 – Legjobb előadás-díj, Stúdiószínházak Fesztiválja, Eger (Bertolt Brecht: Valahol Szecsuánban, rendező: Barabás Olga)

    2006 – A kisvárdai Várszínház és Művészetek háza díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

    2006 – A Kisvárdai Lapok szerkesztőségének díja, Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

    Az ördög próbája - Nemzeti Színház, Marosvásárhely

    Az ördög próbája - Nemzeti Színház, Marosvásárhely

    Szegedi Nemzeti Színház
    • Színész
    Parasztopera

    Parasztopera

    Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház
    • Osztályvezető tanár

    Ajánlataink


    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016