• művész


    Dimény  Levente

    Dimény Levente

    Született: 1975. szeptember 20.

    Színművész. Székelyudvarhelyen született.

    Tanulmányai:
    1994 - Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely (kémia-biológia szak).
    1999 - Babeº-Bolyai Tudományegyetem Filológia kar, Színmûvészeti szak, (osztályvezetõ tanár: Boér Ferenc, szaktanárok: Spolarics Andrea, Bíró József)
    1999 - tõl a Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulatának tagja

    Díjak:
    2008…

     Tovább

    Aktuális programok


    Jelenleg nincs futó program!

    Színművész. Székelyudvarhelyen született.

    Tanulmányai:
    1994 - Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely (kémia-biológia szak).
    1999 - Babeº-Bolyai Tudományegyetem Filológia kar, Színmûvészeti szak, (osztályvezetõ tanár: Boér Ferenc, szaktanárok: Spolarics Andrea, Bíró József)
    1999 - tõl a Nagyváradi Állami Színház Szigligeti Társulatának tagja

    Díjak:
    2008 - Földes Kati-díj
    2012 - A Várad folyóirat és az Erdélyi Riport különdíja, VI. Interetnikai Színházi Fesztivál, Nagyvárad

    Szerepek:

    Isauriai Zénó, keletrómai császár Friedrich Dürrenmatt: A nagy Romulus

    Kárpáthy Zoltán professzor Alan Jay Lerner- Frederick Loewe: My Fair Lady

    Mrs. Pearce Alan Jay Lerner- Frederick Loewe: My Fair Lady

    Figaro Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais: A sevillai borbély

    Oedipus Szophoklész: Oedipus

    Suffici, tengernagy Howard Barker: Jelenetek egy kivégzésből

    Pixi gróf Szirmai-Bakonyi-Gábor: Mágnás Miska

    Schwartz, fogadós Pestről Szigligeti Ede: Liliomfi

    Tronkai Vencel Tasnádi István: Közellenség

    Valerio Georg Büchner: Leonce és Léna

    A fiú Luigi Pirandello: Hat szereplõ szerzõt keres

    Rásó Dezsõ Parti Nagy Lajos: Mauzóleum

    Dr. Híúz Képzeld, beteg!

    Flaminio, Leandro gróf álnéven Carlo Goldoni: A kávéház

    Aczél Géza: Timúrra várva

    Kikiáltó Ödön von Horvath: Kasimir és Karoline

    John Merrick, az eleféntember Bernard Pomerance: Az elefántember

    Ivan Alekszandrovics Hlesztakov, pétervári tisztviselõ Ny. V. Gogol: A revizor

    Az év-század kabaréja

    Viktor Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül

    Fedotyik, Alekszej Petrovics, hadnagy A. P. Csehov: Három nõvér

    Konferansz Nagy Endre Orfeum

    Visszatapsolás

    Sam Craig Thornton Wilder: A mi kis városunk

    Füles Tolcsvay László - Müller Péter - Müller Péter Sziámi: Mária evangéliuma

    Dobos ember Tamási Áron: Énekes madár

    Két pár aki keringõzik Két pincér Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdõ

    Ferdinánd Ödön von Horváth: Mesél a bécsi erdõ

    Létra, plakátragasztó Békés József: A legbátrabb gyáva

    Órás, Társ II, Rendõr I Németh Ákos: Müller táncosai

    Briganti Molière: Gömböc úr

    Uzuz Tóth-Máthé Miklós: Tûz és kereszt

    Charley Wykeham, oxfordi diák Thomas Brandon - Aldobolyi Nagy György - Szenes Iván: Charley nénje

    Mihály fõangyal, Demagóg, Catulus, Patriarcha, Rudolf, Udvaronc, Tiszt, Saint-Just, Bábjátékos, Munkás, Gyáros, Michelan Madách Imre: Az ember tragédiája

    Joshua Déry Tibor - Pócs Sándor - Presser Gábor - Adamis Anna: Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról

    Ady, Nagyvárad

    Alföldy úr, táncmester Szabó Magda: Régimódi történet

    Gedeon irodavezetõ Múzeumi festõ H. Keroul - A. Barré: Léni néni

    A bekötött szemû, Fiatal katona Bertolt Brecht: Kurázsi mama és gyermekei

    I. tiszt Hubay Miklós: Freud avagy az álomfejtõ álma

    Fábián William Shakespeare: Amit akartok

    Rab, titkár, oroszlánvezetõ (hanghatások) F. Diósszilágyi Ibolya: A búsképû lovag kalandjai

    John (a holtteste) Janusz Glowacki: Antigoné New Yorkban

    I. csempész II. úr Jókai Mór: Az arany ember

    Barát Eugène Ionesco: Rövidzárlat

    A polgármester titkára Móricz Zsigmond: Rokonok

    Útonálló David Rogers - Várady Szabolcs - Darvas Ferenc: Tom Jones

    Járásorvos Bródy Sándor: A dada

    Titkár Kálmán Imre - Martos Ferenc - Bródy Miksa: Zsuzsi kisasszony

    Gratiano, Brabantio fivére William Shakespeare: Othello, a velencei mór

    Kurrah Görgey Gábor, Illés Lajos: Csongor és a Tündér

    Károlyi Sándor Páskándi Géza: A hazáért és a szabadságért

    Manus Brian Friel: Fordítások

    Remeteházi Galambos Fréd Martos Ferenc - Huszka Jenõ: Lili bárónõ

    Csendõr II. Rideg Sándor - Bereményi Géza: Indul a bakterház

    Tüske, inas Molière: Tudós nõk

    Florindo Carlo Goldoni: A hazug

    Efezusi Drómió, Szirakúzai Drómió, ikrek, a két Antifólusz inasai Shakespeare / B.: A tévedések komédiája

    A borbély Szabó Magda: Az a szép, fényes nap

    Mihály - Mr. Carter Kárpáti Péter: Nick Carter

    Kiss, közjegyzõ Kálmán Imre: Csárdáskirálynõ

    Dr. Efraim Grün Stanis³aw Ignacy Witkiewicz: Az õrült és az apáca

    Francis Bacon, Hatton, II. professzor Paul Foster: I. Erzsébet

    Alkotások:

    Koreográfia Jutalomjáték
    Koreográfus Paul Foster: I. Erzsébet
    Mozgásmûvészeti tanácsadó Jean Genet: A cselédek
    Koreográfus Alan Alexander Milne: Micimackó
    Koreográfus Kazem Shahryari: A nõk színei
    Koreográfus Kálmán Imre: Csárdáskirálynõ
    Mozgás és a rendezõ munkatársa Carlo Goldoni: A hazug
    Koreográfus Zerkovitz Béla - Szilágyi László: Csókos asszony
    Koreográfus August Strindberg: Julie kisasszony
    Koreográfus Görgey Gábor, Illés Lajos: Csongor és a Tündér
    Koreográfus Kálmán Imre - Martos Ferenc - Bródy Miksa: Zsuzsi kisasszony
    Koreográfus Csokonai Vitéz Mihály: Özvegy Karnyóné
    Koreográfus Hubay Miklós: Elnémulás
    Koreográfus Nõ, hússzor
    A rendezõ munkatársa Arthur Miller: A salemi boszorkányok
    Aszisztens H. Keroul - A. Barré: Léni néni
    Koreográfia Thomas Brandon - Aldobolyi Nagy György - Szenes Iván: Charley nénje
    Koreográfia Tóth-Máthé Miklós: Tûz és kereszt
    A rendezõ munkatársa Tamási Áron: Énekes madár
    Játékmester Tolcsvay László - Müller Péter - Müller Péter Sziámi: Mária evangéliuma
    A táncjelenetet betanította Thornton Wilder: A mi kis városunk
    Koreográfia Visszatapsolás
    Koreográfia Orfeum
    Koreográfus Vajda Katalin: Anconai szerelmesek
    Koreográfus Fele is tréfa
    Koreográfus Eisemann Mihály - Somogyi Gyula - Zágon István: Fekete Péter

    Fontosabb fõiskolai szerepei:

    Lomov - Csehov: Leánykérés

    Fiú - Karinthy Ferenc: Gellérthegyi álmok

    Helmer - Ibsen: Nóra

    Angelo - Ugo Betti: Bûntény a Kecskeszigeten

    Színházi gyakorlat a fõiskolai évek idején - Kolozsvári Állami Magyar Színház

    Bulgakov:Képmutatók cselszövése, r. Tompa Gábor

    Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok, r. V.I. Frunzã

    Gombrowitz: Operett, r. Tompa Gábor

    Parti Nagy Lajos: Ibusár, r. Kövesdi István

    Shakespeare: Troilus és Cressida, r. Tompa Gábor


    Színházi gyakorlat a fõiskolai évek idején - Temesvári Csíki Gergely Színház:

    Pietro Strozzi - Musset: Lorenzacio, r. Victor Ioan Frunzã

    Marek - Hasek: Svejk, a derék katona, r. Árkosi Árpád

    Madárijesztõ - L. Frank Baum:Óz, a nagy varázsló, r. Tóth Tünde

    I. úr - Mrozek: Streap-tease, r. Florin Ionescu

    Sovány - Mrozek: Nyílt tengeren, r. Florin Ionescu

    Diplomadolgozat:

    Sovány - Mrozek: Nyílt tengeren, szakirányító:dr.Kötõ József elõadótanár

    Koreográfusi közremûködések a Temesvári Állami Magyar Színháznál:

    Óz, a nagy varázsló

    Koreográfusi közremûködések a Szigligeti Társulatnál
    Közremûködés a Nagyváradi Filharmónia magyar néptáncegyüttesével:

    A só útja (r. László Csaba, 2003). táncos, színész, dramaturgia

    Boszorkánytánc - társrendezõ (r.László Csaba, 2004)

    Városi komédia – társrendezõ ( r. László Csaba, 2005)

    Rendes feltámadás (Tamási Áron nyomán)– rendezõ-koreográfus, 2007

    Közremüködés a székelyudvarhelyi "Udvarhely" néptáncmûhellyel:

    Király nembõl méltóság – társrendezõ (r.László Csaba)

    Paraszt dekameron – rendezõ-koreográfus, 2007

    A mi osztályunk

    A mi osztályunk

    Gárdonyi Géza Színház
    Zygmunt
    A mizantróp

    A mizantróp

    József Attila Színház
    Alceste
    A nagy Romulus

    A nagy Romulus

    József Attila Színház
    Isauriai Zénó, keletrómai császár
    A revizor

    A revizor

    Szabad Tér Színház Nonprofit Kft.
    Ivan Alekszandrovics Hlesztakov, pétervári tisztviselő
    Boribon, a király

    Boribon, a király

    Vörösmarty Színház
    Koreográfia
    Boribon, a király

    Boribon, a király

    Vörösmarty Színház
    Koreográfia
    Csillaglépő csodaszarvas

    Csillaglépő csodaszarvas

    Klebelsberg Kultúrkúria
    Koreográfia
    Csillaglépő Csodaszarvas

    Csillaglépő Csodaszarvas

    Jászai Mari Színház, Népház
    Koreográfia
    Egy szerelem három éjszakája

    Egy szerelem három éjszakája

    Gyulai Várszínház
    Koreográfia
    HTMSZ '14 A fiú Nagyvárad

    HTMSZ '14 A fiú Nagyvárad

    Thália Színház Nonprofit Kft.
    Lelkész
    HTMSZSZ'17 Az én kis hűtökamrám (Nagyvárad)

    HTMSZSZ'17 Az én kis hűtökamrám (Nagyvárad)

    Thália Színház Nonprofit Kft.
    Alain, hentespulti dolgozó
    Jelenetek egy kivégzésből

    Jelenetek egy kivégzésből

    József Attila Színház
    Suffici, tengernagy
    Jelenetek egy kivégzésből

    Jelenetek egy kivégzésből

    József Attila Színház
    Suffici, tengernagy
    Mizantróp

    Mizantróp

    Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
    Alceste
    Moliére: A mizantróp / Szemle 2020

    Moliére: A mizantróp / Szemle 2020

    Szabad Tér Színház Nonprofit Kft.
    Alceste
    Moliére: A mizantróp / Szemle 2020

    Moliére: A mizantróp / Szemle 2020

    Szabad Tér Színház Nonprofit Kft.
    Alceste
    Nagyvárad Táncegyüttes: Szerelemkert, A villa

    Nagyvárad Táncegyüttes: Szerelemkert, A villa

    Hagyományok Háza
    Művészeti igazgató
    NAGYVÁRAD: A mi osztályunk

    NAGYVÁRAD: A mi osztályunk

    Vörösmarty Színház
    Zygmunt
    Pomádé király új ruhája

    Pomádé király új ruhája

    Gárdonyi Géza Színház
    Rendező-koreográfus
    Szabó Magda - Egressy Zoltán: Tündér Lala

    Szabó Magda - Egressy Zoltán: Tündér Lala

    Gyulai Várszínház
    Csill
    Szigligeti

    Szigligeti

    Nemzeti Színház
    Koreográfia
    Ütközések

    Ütközések

    Miskolci Nemzeti Színház Nonprofit Kft.
    Koreográfia
    Világcirkusz

    Világcirkusz

    József Attila Színház
    BELZEBUB, az ördög
    W. Shakespeare: Hamlet

    W. Shakespeare: Hamlet

    Gyulai Várszínház
    Színész

    Ajánlataink




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016