• művész


    Fülöp Zoltán
    2

    Fülöp Zoltán

    Született: 1954. május 23. (Marosvásárhely)

    Színművész.

    Középiskolai tanulmányai után Marosvásárhelyen, a Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben tanult tovább, színész szakon. 1977-ben diplomázott, és a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja lett. 1999-ben követte Parászka Miklós rendezőt Csíkszeredába, és a Csíki Játékszín művésze lett. 2002-ig párhuzamosan dolgozott Csíkszeredában és Szatmárnémetiben. 2002-ben úgy döntött,…

     Tovább

    Aktuális programok


    Jelenleg nincs futó program!

    Színművész.

    Középiskolai tanulmányai után Marosvásárhelyen, a Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben tanult tovább, színész szakon. 1977-ben diplomázott, és a Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatának tagja lett. 1999-ben követte Parászka Miklós rendezőt Csíkszeredába, és a Csíki Játékszín művésze lett. 2002-ig párhuzamosan dolgozott Csíkszeredában és Szatmárnémetiben. 2002-ben úgy döntött, Csíkszeredában marad (azóta nem tagja a Harag György Társulatnak). A Csíki Játékszínben a társulat meghatározó vezető színésze, 1999 óta több mint két tucat (zömmel fő-) szerepet játszott. Több jelentős szakmai elismerés, díj tulajdonosa.

    Díjak:
    - Legjobb epizódszereplő díja: Bolyongó - Örkény István: Kulcskeresők
    A sepsiszentgyörgyi Nemzetiségi Színházi Kollokvium színészi különdíja: Galamb - Bulgakov: Kutyaszív
    - Férfi-alakítás-díj: Frédi – Lili bárónő – Kisvárda, 1997
    - Az EMKE Kovács György-díja, 2003
    Férfi-alakítás díj: Tevje – Hegedűs a háztetőn - Kisvárda, 2007
    - Jászai Mari-díj, 2008
    - Életmű-díj, Kisvárda, 2013

    Fontosabb szerepei a Harag György Társulatnál:
    Mezítlábas (Gorkij: Éjjeli menedékhely)
    Gedi (Sári bíró)
    Cliff Lewis (Osborne: Dühöngő ifjúság)
    Frank (Shaw: Warrenné mestersége)  Zoltán (Méhes György: Dupla kanyar)
    Pista (Heltai Jenő: A tündérlaki lányok)
    Nagy András (Zágon I. - Nóti K: Hyppolit, a lakáj)
    Trinculo (Shakespeare: A vihar)
    Cleonte (Molière: Úrhatnám polgár)
    Vámos (Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja)
    Bolyongó (Örkény István: Kulcskeresők)
    Oszkár (Molnár Ferenc: Úri divat)
    János (Illyés Gyula: Dupla vagy semmi)
    Chineau (Eisemann -Zágon -Somogyi: Fekete Péter)
    Tanár (Spíró György: Csirkefej)
    AA (Mrożek: Emigránsok)
    Boris Mozsbolt (Ivan Kusin: Galócza)
    Ibolya Ede (Zerkovitz: Csókos asszony)
    Galamb (Bulgakov: Kutyaszív)
    Marcel (Pataki Éva: Edith és Marlene)
    Dr. Martiny (Móricz Zsigmond: Rokonok)
    Fecske (Tamási Áron: Csalóka szivárvány)
    Sándor (Eisemann: Egy csók és más semmi)
    Frédi (Huszka Jenő: Lili bárónő)
    Cornwall (Shakespeare: Lear király)
    Bagó (Kacsóh: János vitéz)
    Oberon (Shakespeare: Szentivánéji álom)
    Miska (Bakonyi-Békeffy: Mágnás Miska)
    George (Slade: Jövőre veled ugyanitt)

    A Csíki Játékszínnél játszott szerepei:
    2020/2021 Muszty Bea - Dobay András: A kék csodatorta (Patológia királya)
    2019/2020 Móricz Zsigmond: Rokonok (Polgármester)
                      William Shakespeare: III. Richárd (Lord Stanley)
    2018/2019 Kányádi Sándor: Ünnepek Háza
                      Szirmai Albert - Bakonyi Károly - Gábor Andor: Mágnás Miska (Korláthy)
    2017/2018 Tamási Áron: Csalóka szivárvány (Samu bácsi)
                      John Millington Synge: A Nyugat hőse (Öreg Mahon)
    2016/2017 Osztrovszkij: Erdő (Karp)
                      Szép Ernő: Vőlegény (Papa)
    2015/2016 Anton Pavlovics Csehov: Ványa bácsi (Szerebjakov, Alekszandr Vlagyimirovics)
                      Zágon István - Nóti Károly - Eisemann Mihály: Hippolyt, a lakáj (Schneider Mátyás)
                      Müller Péter: Szemenszedett igazság (Auguste De Frillet)
    2014/2015 Tersánszky Józsi Jenő: Kakuk Marci (Méltóságos)
                      Makszim Gorkij: Éjjeli menedékhely (Luka)
                      Szilágyi László - Huszka Jenő: Mária főhadnagy (Draskóczy Ádám)
    2013/2014 Neil Simon: A Napsugár Fiúk (Willie Clark)
                      Kodály Zoltán: Háry János (Marci bácsi)
                      Ábrahám Pál - Földes Imre - Harmath Imre: Viktória (John Cunlight)
    2012/2013 Mihail Bulgakov: Képmutatók cselszövése (Molière) (Marquis De Charron)
                      I. L. Caragiale: Karnebál (Nache Razachescu avagy Cracanel)
                      Müller Péter Sziámi - Müller Péter - Tolcsvay László: Isten pénze (Ebenézer Scrooge)
                     Gádor Béla - Tasnádi István: Othello Gyulaházán (Katona doktor)
    2011/2012 Móricz Zsigmond: Búzakalász (Főjegyző)
                     Jókai Mór: Gazdag szegények (Kapor Ádám)
    2010/2011 Martin McDonagh - Varró Dániel: Vaknyugat (Valene Connor)
                      Zerkovitz Béla - Szilágyi László: Csókos asszony (Tarpataky András)
                      Parti Nagy Lajos - Jevgenyij Svarc: A Sárkány (Polgármester)
                      William Shakespeare: Macbeth (Duncan)
    2009/2010 Heltai Jenő: Naftalin (Dr. Csapláros Károly)
                      Budaházi Attila: A halhatatlan herceg (Király)
                      Molnár Ferenc: Liliom (Dr. Reich)
    2008/2009 William Shakespeare: Hamlet (Polonius, Sírásó)
                      Maurice Maeterlinck: A kék madár (A Tündér, Tölgy, A Nagyivás Boldogsága)
                      Kacsóh Pongrác - Bakonyi Károly - Heltai Jenő: János vitéz (Francia király)
    2007/2008 Szép Ernő: Lila ákác (Vak koldus, Angelusz Papa, Leó)
                      Darvasi László: Trapiti (Mesélő hangja)
                      Anton Pavlovics Csehov: Cseresznyéskert (Gajev)
                      Joe Darion - Mitch Leigh - Dale Wasserman: La Mancha lovagja (Don Quijote (Cervantes))
                      William Shakespeare: Tévedések vígjátéka (Égeon)
    2006/2007 Friedrich Schiller: Ármány és szerelem (Miller)
                      Martos Ferenc - Huszka Jenő: Lili bárónő (Malomszeghy báró)
                      Játék Ábrahámról és Izsákról (Ábrahám)
                      Joseph Stein - Jerry Bock - Sheldon Harnick: Hegedűs a háztetőn (Tejve)
    2005/2006 Eugčne Ionesco: Haláli nagy játék (Szereplő)
                      Barta Lajos: Szerelem (Szalay)
                      Kálmán Imre - Julius Brammer - Alfred Grünwald: A montmartre-i ibolya (Spaghetti)
                      Molière: Sganarelle (Sganarelle)
    2004/2005 Madách Imre: Az ember tragédiája (Szereplő)
                      Walter László - Harmath Imre - Szüle Mihály: Egy bolond százat csinál (Jean)
                      Anton Pavlovics Csehov: Platonov (Porfirij Szemjonovics Glagoljev)
    2003/2004 Székely János: Caligula helytartója (I. Agrippa)
                      Müller Péter - Seress Rezső: Szomorú vasárnap (Játsszák)
                      Vajda Katalin: Anconai szerelmesek (Tomao Nicomaco)
                      Bródy Sándor: A medikus (Arrak)
    2002/2003 Euripidész: Íphigeneia Auliszban (Agamemnón)
                      Békeffi István - Egri-Halász Imre - Eisemann Mihály: Egy csók és más semmi (Dr. Sáfrány)
                      Geszti Péter - Békés Pál - Dés László: A dzsungel könyve (Balu)
    2001/2002 Fodor Sándor: Csipike és Tipetupa (Lódarázs)
                      Molière: Úrhatnám polgár (Jourdain úr)
                      Ujjé, kabaré! (Szereplő)
                      Bernard Slade: Jövőre, veled, ugyanitt (George)
                      Carlo Gozzi: Turandot (Altoum)
    2000/2001 Brandon Thomas: Charley nénje (Sír Francis Topplebee)
                      Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (Kalmár, Király, Tudós)
    1999/2000 Molnár Ferenc: A doktor úr (Cseresnyés)

    Filmek, melyekben szerepelt:
    Zsigmond Dezső: A rózsa vére
    Gábor Péter: Pattogatott kukorica
    Gulyás Gyula: Fény hull arcodra, édesem
    Jeli Ferenc: A tizenötödik
    Balogh Zsolt: Kisváros

    Csókos asszony

    Csókos asszony

    Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház*
    Báró Tarpataky
    ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

    ExperiDance: Én, Leonardo - A fény születése

    Új Színház
    Szcenika
    ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

    ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

    RaM Colosseum
    Koordinátor
    ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

    ExperiDance: Omega Musical - Gyöngyhajú lány balladája

    RaM Colosseum
    Koordinátor
    Határon Túli Hétfők A napsugár fiúk (Csíki Játékszín)

    Határon Túli Hétfők A napsugár fiúk (Csíki Játékszín)

    Thália Színház Nonprofit Kft.
    Willie Clark
    Határon Túli Hétfők Rendes feltámadás (Székelyudvarhely)

    Határon Túli Hétfők Rendes feltámadás (Székelyudvarhely)

    Thália Színház Nonprofit Kft.
    ÉNEKES
    HTMSZSZ'17 Müller Péter: Szemenszedett igazság - Csíkszereda

    HTMSZSZ'17 Müller Péter: Szemenszedett igazság - Csíkszereda

    Thália Színház Nonprofit Kft.
    Auguste de Frillet, megyei főügyész
    Napsugár fiúk

    Napsugár fiúk

    József Attila Színház
    Willie Clark
    Rokonok - a Csíki Játékszín vendégelőadása

    Rokonok - a Csíki Játékszín vendégelőadása

    József Attila Színház
    Polgármester
    Vaknyugat

    Vaknyugat

    József Attila Színház
    Valene Connor
    Vaknyugat.

    Vaknyugat.

    Csiky Gergely Színház és Kulturális Közp Nonpr Kft
    Valene Connor
    William Shakespeare: III. Richárd

    William Shakespeare: III. Richárd

    Gyulai Várszínház
    Lord Stanley

    Ajánlataink




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016