Hegedűs Endre a nemzetközi és a hazai hangversenyélet ismert szólistája. 1980-ban zongoraművész és tanári diplomát kapott a Liszt Ferenc Zeneakadémián, tanárai Antal István, Kocsis Zoltán, Rados Ferenc, Schiff András és Hajdú Anna voltak. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Budapesti Tanárképző Intézetének…
Hegedűs Endre a nemzetközi és a hazai hangversenyélet ismert szólistája. 1980-ban zongoraművész és tanári diplomát kapott a Liszt Ferenc Zeneakadémián, tanárai Antal István, Kocsis Zoltán, Rados Ferenc, Schiff András és Hajdú Anna voltak. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Budapesti Tanárképző Intézetének zongora professzora. Tanulmányai befejezése után gyakran vett részt Bruno Leonardo Gelber és Vásáry Tamás mesterkurzusain. Tíz nemzetközi zongoraverseny díjazottja: többek között I. helyezést kapott Monzában a Rina Sala Gallo versenyen és Morcone városában a Rahmanyinov Nemzetközi Zongoraversenyen Olaszországban. II. díjazottja a Sydney Nemzetközi Zongoraversenynek Ausztráliában és a Milánói Scala Dino Ciani versenynek. Szólistaként és kamaraművészként rendszeresen hangversenyezik itthon és külföldön, eddigi fellépéseinek száma meghaladja a 2300-at. Nagy sikerrel vendégszerepelt Európa számos országában, Ausztráliában, Japánban, a volt Szovjetúnióban, Dél-Koreában, Kanadában és az Egyesült Államokban.
A magyar közszolgálati televíziók az elmúlt évek során 17 élő koncertfelvételt készítettek Hegedűs Endrével, a Japán Állami Televízió 1997-ben egy órás műsorban sugárzott részleteket tókiói hangversenyéből. Három interjú film is készült vele az utóbbi időben, melyeket rendszeresen vetítenek a csatornák. (PAX TV, Echo TV, Promontor TV)
Előadói munkásságáért 1997. októberében a Liszt Ferenc Társaságtól a három évenként kiosztásra kerülő CZIFFRA GYÖRGY-DÍJAT kapta. A Steinway Központ New York-ban a művésznek 1999. márciusában a STEINWAY ARTIST címet adta. Ugyanez esztendőben Angliában a világ legjobb 300 aktív zongoraművésze közé választották. 2000. március 15-én, a Magyar Millennium Évében LISZT-DÍJAT kapott a kulturális minisztertől
Hegedűs Endre 2000. október 15-én Brahms mindkét zenekari zongoraversenyét adta elő a Zeneakadémia nagytermében Vásáry Tamás vezényletével, a Magyar Rádió Szimfónikus Zenekarával. A fővédnök Dr. Mádl Ferenc köztársasági elnök volt, míg a védnöki tisztet Rockenbauer Zoltán kulturális miniszter vállalta – ők jelenlétükkel is megtisztelték a dimenzióiban szokatlan eseményt. A Bartók Rádió egyenes adásban közvetítette a hangversenyt, míg a Magyar Televízió koncertfilmet készített az estről, melyet az m1 TV-program két alkalommal sugárzott. A Studió Liszt Produkció dupla CD albumban jelentette meg az előadás felvételét.
2001. decemberében a PRO URBE DÍJAT kapta a művész szülővárosától, Hódmezővásárhelytől: az Önkormányzat elismerése a több mint 110 hangversenynek szólt, melyet a városban adott.
2002. márciusában Hegedűs Endre és felesége, Hegedűs Katalin a KULTÚRA 22 díjat kapták kultúrateremtő kezdeményezéseikért Budafok-Tétény Önkormányzatától.
2000. áprilisában, majd visszahívásként 2002. májusában is nagy sikerrel szerepelt a művész a Canberra Nemzetközi Kamarazenei Fesztiválon Ausztrália fővárosában. Ugyanezen koncertkörútja másik jelentős eseménye volt szóló-fellépése Liszt műveivel a Sydney Operaházban, ill. bemutatkozó két hangversenye Szöulban, Dél-Koreában.
2004. októberében jelent meg a Ferenczy Andrea tollából és a Harmat Kiadó gondozásában interjú-kötete, a „ HEGEDŰS A ZONGORÁNÁL”, melyből 3 hónap alatt több, mint ezerötszáz példányt adtak el.
2004. decemberében Mádl Ferenctől vehette át a KÖZTÁRSASÁGI ELNÖK ÉRDEMÉRME kitüntetést – az indoklás szerint: nemzetközi koncerttevékenységéért, valamint a zene és közönsége közötti harmónia megteremtéséért.
2005. januárjában 15 koncertből álló koncert-körúton vett részt nagy sikerrel és visszahívásokkal Utah, Washington és California államokban, Salt Lake City, Seattle, Los Angeles, Santa Monica és San Diego városokban.
2005. február 22-én a Művészetek Palotája Bartók Béla Nemzeti Hangversenytermében szólistája volt két versenyműnek: Grieg és Csajkovszkíj zongoraversenyeit adta elő a Győri Filharmonikus Zenekarral Medveczky Ádám vezényletével. Ugyanott további 2 koncerten is telt ház előtt játszott: október 31-én a „Steinway bűvöletében” szólóestjén mutatta be a közönségnek a 3 új Steinway zongorát, 2006. február 22-én pedig a MÁV Szimfonikus Zenekarral és Ménesi Gergely vezényletével „Az örökifjú Chopin” – koncertjén játszotta az f-moll, az é-moll zongoraversenyeket és az Andante spianato és nagy polonéz c. művet kirobbanó sikerrel. 2006. október 12-i szólóestje is ( „ Egy élet a zongorában” ) a budapesti koncertélet jelentős eseménye volt ebben a máris méltán világhírű teremben. 2008-ban és 2009-ben a Zeneakadémia adott otthont Hegedűs Endre zenekari zongoraestjeinek, melyek méltán tartoznak már Hegedűs Endre „specialitásai” közé – a közönség nagy örömére. 2008-ban Brahms d-moll zongoraversenye és Csajkovszkij b-moll zongoraversenye csendült fel, a következő évben pedig klasszikusok,
Haydn, Mozart és Beethoven egy-egy zongoraversenye szólalt meg. Mindkét hangversenyen a Duna Szimfonikus Zenekar működött közre Ménesi Gergely vezényletével. 2009 novemberében a magyar-japán év keretében vett részt a művész a Hungarofest szervezésében egy nagy turnén Japánban. Ez már visszatérés volt ebben az évben. A korábbi évekhez hasonlóan kétszer járt az Egyesült Államokban is. 2010 is USA koncertkörúttal kezdődött. Májusban debütált Törökországban, ahol szintén visszavárják.
Az Országos Filharmónia szervezésében rendszeresen ad koncerteket a magyar ifjúságnak, ahol a műsorközlő szerepét is fölvállalja. Feleségével 1997-ben céget alapítottak (Stúdió Liszt Kft.), s útjára indítottak két fesztivált is: a Holdfény Estek rendszeres nyári hangversenyek Budapesten (Pesti Vármegyeháza díszudvara), a Sursum Corda hangversenysorozata pedig szűkebb pátriájuk, Budafok-Tétény zenei életét gazdagítja. Két éve pedig a Szent Margit Gimnázium dísztermében rendeznek kamarazenei koncerteket Szent Margit Esték címmel. Idén nyáron a gyönyörűen felújított balatonfüredi Vaszary Villában is sorozatot indítottak. Hegedűs Endre idén elnyerte szülővárosától, Hódmezővásárhelytől a Bessenyei Ferenc művészeti díjat. Rövidesen megjelenik 28. CD-je, melyet a nagy magyar géniusz, Liszt Ferenc emlékének szentel.
1999-től 12 éven át tanított zongorát és kamarazenét a Zeneakadémia Tanárképző Intézetében.
Hegedűs Endre több nyelven beszél: angolul, németül, olaszul és japánul tanítja növendékeit külföldön és itthon is.
A művész nős, 3 gyermek boldog édesapja. Feleségével, Hegedűs Katalinnal gyakran lépnek fel 4 kezes és 2 zongorás művek előadásával Magyarországon és külföldön egyaránt.
"Házaspár(ok) zongorá(k)nál a Házasság hetében" Budapest Piano Quartet
KLAUZÁL GÁBOR MŰVELŐDÉSI KÖZPONT
Zongoraművész
"Tiszta volt, mint egy könnycsepp" - Hegedűs Endre Kossuth- és Liszt díjas zongoraművész CHOPIN estj
Szekszárdi Közművelődési Nonprofit Kft
Kossuth-díjas és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész és zenepedagógus.
1
Tünde Tickets Kft.
Zongoraművész
A GrandDuo Csajkovszkij hangversenye Hegedűs Endre és Szabadi Vilmos estje, Km.: Danubia Szimfonikus
Müpa
Színész
A ZENE TITKAI II. A bölcsőtől a sírig - Liszt Ferenc
Filharmónia Budapest Nonprofit Kft.
zongora
AZ ÖRÖKIFJÚ CHOPIN
Kult2 - Marczi / Kultúrkúria
Zongoraművész
Beethoven és Chopin - Hegedűs Endre zongoraművész koncertje