A Cellissimo Akadémia mesterkurzusai idén ötödik alkalommal kerülnek megrendezésre, Szabó Péter Liszt-díjas gordonkaművész, a Budapesti Fesztiválzenekar szólócsellistájának művészeti vezetésével.
A hangversenyen a kurzus legtehetségesebb növendékei, illetve négy professzora lép fel a Régi Zeneakadémia színpadán.
Virginie Robilliard világhírű hegedűművésznő 1993-ban fejezte be zenei tanulmányait a Juilliard School of Music-on, a legendás Dorothy DeLay tanítványaként. A Long–Thibaud Nemzetközi Hegedűverseny és az Indianapolisi Nemzetközi Hegedűverseny díjazottja. 2015 óta a Lausanne-i Haute École de Musique professzora.
Szabó Ildikó fiatal gordonkaművészként, generációja legjelentősebb nemzetközi képviselője. Számos jelentős nemzetközi gordonkaverseny nyertese, többek közt a Pablo Casals Nemzetközi Verseny többszörös díjazottja. 2013-ban Junior Prima Díjjal tüntették ki.2020-ban A Hungaroton kiadónál megjelent "Heritage" című szóló albumát a rangos Német Lemezkritikusok Díjára jelölték, a Beethoven összes műve gordonkára és zongorára kiadvány 2024-ben ICMA díjra volt jelölve. 2023 októberétől a weimari Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola kamarazene docense, illetve a Julius Stern Intézet - UdK Berlin cselló oktatója.
Szabó Péter zenei életünk egyik legsokoldalúbb művésze, az egyik legelismertebb magyar csellóművész, kamarazenész, valamint könyvek szerkesztője, koncertsorozatok, fesztiválok, CD felvételek, mesterkurzusok innovatív tervezőjeként is ismert. Nemzetközi karrierje során munkásságát elismerő kritikákkal ünnepli a sajtó: „...briliánsan és zeneileg kifinomultan, erős hatásfokkal adja elő a szólószólamot!” - Fono Forum; „Szabó tüzes deklamációt visz a darabba” - The London Times „...interpretációja tele van vitalitással és elkötelezett. A gyors tételekben kezdeményez, a lassú tételekben mérsékelt és szemérmes. Hangszínvilága meleg, technikája kifogástalan.” - Repertoir. „...Értelmezése intelligens és lelkes.” – Classica. „Különösen élvezetesek a nyitótétel terjedelmes előadásai ... a lassú tételben tanúsított hangzatos líraisága ... és a könnyed finálék karakteres, temperamentumos interpretációi.” - The Strad. 2002-ben az év legjobb magyar előadójának járó díjat a Gramophon magazin Magyar Klasszikus Díját nyerte. 2011-ben Liszt Ferenc-díjjal tüntették ki, amely a magyar állam egyik legrangosabb művészeti elismerése. 2014-ben pedig a Lajtha László-díjjal tüntették ki.
Mali Emese Magyarország egyik legjelentősebb fiatal zongoraművésze. 2000-ben első díjat nyert a budapesti Földes Andor-versenyen, 2001-ben a salzburgi Nemzetközi Mozart-versenyen a Nemzetközi Mozart Alapítvány különdíját, 2004-ben pedig a Los Angeles-i Nemzetközi Liszt Ferenc Zongoraverseny nagydíjasa volt.
A Cellissimo Academy honlapja:https://cellissimoacademy.com/hu/professzorok
A hangverseny műsora:
Népszerű előadási darabok a legtehetségesebb növendékek előadásában
SZÜNET
Bach és Kodály művek