• Program


    A nagybőgő
    3

    A nagybőgő

    Patrick Süskind – A Nagybőgő
    „Létezhet zenekar prímhegedű nélkül, fúvósok nélkül, rézfúvósók, üstdob nélkül, de nem létezhet zenekar NAGYBŐGŐ nélkül.”
     több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2023. május 26. péntek, 19:00

    A nagybőgő egy közvetlen beszélgetés a zenész és a néző között. A nagybőgős őszintén vall az életéről, szerelméről, a zenéhez, társadalomhoz fűződő viszonyáról, gyengeségeiről, vagy éppen játszik a hangszerén.

    Zenész főhősünk úgy vélekedik saját hangszeréről, hogy a zenekarban toronymagasan a legfontosabb hangszer, pedig nem is látszik meg rajta. Magányos elmélkedése során kiderül, hogy valójában gyűlöli nagybőgőjét, sőt maga a hangszer minden frusztrációjának fő okozója.

    A kérdés az, képes-e változtatni életén, és a titkon imádott fiatal szoprán énekesnő figyelmét végre felkelteni…

    Patrick Süskind méltán kedvelt „A nagybőgő” című egyszereplős színművében humorral és iróniával ábrázol egy félresiklott életet.

    „Az eredeti mű főhőse pont kétszer olyan idő, mint most jómagam. Viszont a kérdések és problémák melyeket feszeget, éppúgy érintenek egy mai fiatalembert, mint egy nyugdíj előtt álló tapasztalt muzsikust…” /Klem Viktor/

    „A nagybőgő ismeri saját határait, elfogadta a neki jutott szerepet, de megőrzi a vágyát, miszerint egyszer nagyot ordít a zenekari árokban, s akkor, ha csak egyetlen másodpercre is, végre mindenki egyedül Ő rá figyel majd.” /Klem Viktor/

    Rendező: Radnai Márk
    Indali Klára fordítását felhasználva, a szövegkönyvet készítette: Ivanyos Ambrus
    Nagybőgő „coach”: Lombos Pál
    Díszlet: Horgas Péter
    Jelmez: Szlávik Juli
    Rendezőasszisztens: Magócs Milán

    Ajánlatunk


    Ezúton meghívjuk Önt és kedves párját, az éves Lakógyűlésünkre! Ha nincs párja, az se baj, hozzon bárkit! Minél többen vagyunk, annál jobb! Van mit megbeszélnünk… Az Erkel Színház univerzumában új fejezet nyílik: megérkezett az Erkel360, egy különleges, formabontó színházi élmény.

    Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.

    3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku

    Ajánló


    Giuseppe Verdi TRAVIATA Opera két részben, olasz nyelven, magyar, angol felirattal

    A parkoló igénybe vehető legkorábban az adott rendezvény napján, annak kezdete előtt másfél órával.

    Misztikum, szenvedély és sötét titkok a színpadon – érkezik a Rebecca musical!

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016