• Program


    ANA MOURA
    3

    ANA MOURA

    ANA MOURA a világ jelenleg legsikeresebb fado előadója. Portugália talán legszebb zenei hagyományát, a melanokolikus, keserédes stílust képviselő művész a valaha élt legfiatalabb fado énekes, akit a holland Edison-díjra jelöltek, de zenei tehetségét és páratlan előadásmódját két Golden Globe és két Amalia díjjal is elismerték.
     több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2022. július 13. szerda, 21:00

    Kapunyitás: 19:00 - Előzenekar kezdés: 20:00
    (Esőhelyszín: Veszprém Aréna)

    ANA MOURA

    Pályafutása során összesen hat lemeze jelent meg, nevéhez fűződik minden idők legnagyob példányszámban eladott portugál albuma. Ötödik, Desfado című lemeze 6 hétig vezette az eladási listát Portugáliában, 117 hetet töltött a top 10-ben, 200 hetet a teljes listán, és hatszoros platinalemez minősítést kapott. 2015-ben adta ki utolsó, 6. stúdióalbumát Moura címmel, amellyel megszerezte a portugál lemezeladási lista első helyét és egészen egy hónapon át őrizte pozícióját.

    Moura bejárta a világot: koncertezett az Egyesült Királyságban, Kanadában, Ausztriában, Németországban és az Egyesült Államokban is. 2007-ben fellépett a Rolling Stones-szal Lisszabonban, ahol Mick Jaggerrel a No xpectations című dalt adta elő. Együtt dolgozott és színpadra lépett Prince-szel is, aki fanatikus rajongója lett, olyannyira, hogy 2011-ben inkognitóban megnézte az énekesnő fellépését a budapesti Sziget Fesztiválon.

    Budapest Bossanova Quartet

    A Budapest Bossanova Quartet a brazil zene autentikus hazai képviselője. A repertoáron szereplő bossanovák és szambák eredeti hangvétellel, portugál nyelven szólalnak meg. Az együttes összeállítása és az improvizált hangszeres szólók révén azonban jelentősen kötődik az észak-amerikai jazzben meghonosodott előadásmódhoz is. Mindezen hagyományokból építkező játékuk fókuszában mégis az áll, hogy ez a zene alapvetően dalok gyűjteménye, így a gitár- a bőgő- és az alkalmankénti énekszólók is stílusosan "bossanovásra" alakulnak.

    Hurták Gábor - gitár, ének
    Szalay Gábor - gitár
    Földváry Balázs - nagybőgő
    Cseh Balázs – dob

    Ajánlatunk


    A háború mindent elvett tőlük – az otthonukat, a családjukat, a gyermekkorukat. Bandába verődve, éhesen és fázva járják az utcákat, hogy valahogy túléljenek. Mégis kapaszkodnak az életbe.

    Lázár Ervin csupaszív, tanulságos meséi Gerner Csaba humoros és érzékeny átiratában, Gulyás Levente játékos és fülbemászó dallamaival kelnek életre a Madách Színházban, közös kalandozásra invitálva kicsiket és nagyokat egyaránt.

    Ajánló


    Szállj fel a cirkusz nagy körhintájára, ahol az álmok életre kelnek. Világszámok és fiatal magyar tehetségek várnak Ringlispíl című előadáson.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016