• Program


    Aktuális előadások



    Előadók:

    Mevsim Engin – brácsa
    Souhei Yamagami – zongora

    Műsor:

    Ez a koncert a brácsairodalom sokszínű világába kalauzol minket, ahol múlt és jelen párbeszédet folytat. Mendelssohn romantikus dallamai, Saygun keleti és nyugati világokat egyesítő hangzásvilága, Milhaud karakterportréi, valamint az olasz zeneszerző, Giulio Cattaneo új művének ősbemutatója és Brahms mélyen emberi vallomása mind a lélek különböző arcait és hangjait idézik meg.

    Az est különlegessége az olasz zeneszerző, Giulio Cattaneo Mevsim Engin számára komponált „Il Canto degli Esseri Altri” című darabjának világpremierje – egy spirituális utazás az emberin túli létezők hangjai felé. A szerző személyesen is jelen lesz a koncerten.

    Felix Mendelssohn: Brácsa–zongora szonáta
    Adagio – Allegro, Menuetto: Allegretto, Andante con variazioni
    Ahmed Adnan Saygun: Gordonka Partita (brácsa átiratban)
    I. Grave. II. Allegro, III. Adagio, IV. Allegro vivace

    — szünet —

    Darius Milhaud: Quatre Visages
    I. La Califorienne, II. La Wisconsienne, III. La Bruxelloise, IV. La Parisienne
    Giulio Cattaneo: Il Canto degli Esseri Altri (ősbemutató)
    Johannes Brahms: f-moll brácsa–zongora szonáta, Op. 120 No. 1
    Allegro appassionato, Andante un poco Adagio, Allegretto grazioso, Vivace

    Mevsim Engin Budapesten élő brácsaművész és hegedűművész, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem doktori képzésének hallgatója. Tanulmányait Törökországban, Magyarországon és Németországban végezte, brácsa, hegedű és zenepedagógia szakon szerzett mesterdiplomát. A Lukács Pál Brácsaversenyen második díjat, valamint a kortárs zene legjobb előadásáért különdíjat nyert. Szólistaként és kamarazenészként fellépett számos rangos helyszínen, többek között Budapest, Isztambul, Ankara, Berlin, Lipcse, Brüsszel, Antwerpen, Róma és Moszkva városaiban. Repertoárja a barokk zenétől a kortárs kompozíciókig ível, különösen nagy figyelmet fordít a XX–XXI. századi művek hiteles tolmácsolására. Tanárként gyerekekkel és felnőttekkel egyaránt foglalkozik, oktatási módszereiben a Suzuki-iskola elveit és a magyar zenepedagógiai hagyományokat ötvözi. Jelenleg aktív koncertéletet él Budapesten, és doktori kutatásának középpontjában Ahmet Adnan Saygun zenéjének nemzetközi bemutatása áll.

    Ajánló


    A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…

    A fiatal, ám annál markánsabb hangú Dzsúdló villámgyorsan vált népszerűvé szókimondó, sajátos hangulatú dalaival, aki 2025. október 3-án, a Tokaj-hegyaljai…




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016