Két cipőből van egy pár, vígan kopog, ha úgy jár! Párja nélkül egyedül, nyiszeg-nyoszog, keserűl. Életemnek virága, szívem szép tulipántja, kerülj elő, ha lehet, derítsd fel a szívemet!
Mese a szerelemről, barátságról, három próbáról, Topánka királykisasszony és Bakancs Bandi nagy találkozásáról és arról, hogy bárkiből lehet (Mese)hős. Hiszen mindannyian egy cipőben járunk: keressük a párunk.
Különleges animáció tárgyakkal, bábokkal, zenével és szerelemmel fűszerezve. Nem csak gyerekeknek!
Bábtervezők és játékosok: Tárnok Marica, Sz. Nagy Mari Zene: Farkas Tibor Dalszöveg: Bali Judit Jelmez: Béres Móni Diszlet, báb: Sz. Nagy Mari Rendező: Tárnok Marica
Köszönet Nedeczky Júliának és Hoppál Mihálynak a zenei közreműködésért.
Az előadás után kézműves foglalkozás várja a gyerekeket.
Az előadás időtartama 45 perc. 3 éves kortól ajánljuk.
Tárnok Marica bábművész színészként kezdte pályafutását. Tagja volt a Független Színpadnak, a Gergye Krisztián társulatnak, játszott a tatabányai Jászai Mari Színházban, a Budapest Bábszínházban és számos független kortárs társulattal is dolgozott. Drámapedagógiai és múzeumpedagógiai programokat, dráma- és bábjáték foglalkozásokat vezet. A Bethlen Téri Színházban már találkozhatott vele a közönség, mint kortárs táncos, színész, bábművész, rendező, tartott foglalkoztatót, kézműves foglalkozást, színházi „kulisszajárást”.
A Piero Barone, Ignazio Boschetto és Gianluca Ginoble alkotta IL VOLO, egy felejthetetlen koncerttel tér vissza Budapestre, hogy újra elvarázsolja a magyar közönséget az MVM Dome színpadán, 2025. november 14-én. Ez a koncert garantáltan felejthetetlen élményt nyújt minden korosztály számára.
Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.
A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.
Megérkezett a Margitszigeti Színház nagyszabású saját fejlesztésű sorozatának harmadik produkciója ismét, ismert és kedvelt sztártáncosok közreműködésével.
(esőnap: augusztus 15.)