Zenés bábelőadás a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Középont produkciója, mely a gyergyószentmiklósi HalVirág Bábszínház bábosainak közreműködésével kerül bemutatásra.
A Csihán Királyúrfi székely népmese sok eleme hasonlít a Perrault által lejegyzett Csizmás kandúr címen ismert meséhez. A székelyföldi magyar mesében a segítő állat nem a legtöbb rokon mese sztereotip macskája, hanem a róka. Egy szegény molnárlegény megmenti a róka életét, ki cserébe csalafinta cselekedeteivel gazdaggá teszi, és gyönyörű feleséget is szerez neki. A mese érdekessége a végkifejlet, mikor a királyfi rájön, hogy a róka rengeteg jó tette helyébe jócselekedet jár és a rókát maga mellé veszi, a jócselekedetek sorozata soha nem szakadhat meg.
Az előadás időtartama 40 perc, melynek zenei anyagát Molnár Szabolcs, a Hagyományok Házának erdélyi munkatársa, kiváló népzenész állította össze a közismert népi gyerekdalok és Gyergyószék népzenéjére alapozva. Az előadás a színházi előtérben már megkezdődik, az épületben belépéskor már hallható az előadás világát idéző zene, a nyitány, mely elkísér a nézőtéren is, és megteremti a hangulatot, ráhangolja a nézőket a bábelőadásra. A Csihán királyúrfi bábelőadás a 3-10 éves korosztálynak készült, a wayang báb (pálcás báb) technikát használva. Az előadás képi világát is Gyergyószék népművészete ihlette, a bábok és a díszlet is feldolgozza a helyi látványilágot és viseletet.
A szakmai stábot a következő személyek alkotják:
Producer: Kolcsár Béla
Rendező: Borsos Virág
Dramaturg: Tamás Gyopár
Zene: Molnár Szabolcs
Bábtervező: Tamás Anikó
Bábosok: Bajna Gyöngyi, Tamás Gyopár és Borsos Virág
Technika: Baricz-Tamás Imola
A HalVirág Bábszínház 2011-ben alakult, fő célja bábszínházi előadások bemutatása, szervezése Székelyföldön. A független társulat 2017-től állandó játszóhellyel rendelkezik Gyergyószentmiklós központjában, a Bábudvarral. A megalapítás óta 15 saját előadást mutatott be, melyekkel felkereste a legeldugottabb települések magyar ajkú csoportjait is. A rendszeres előadásoknak köszönhetően kialakult és egyre nő az igény Székelyföld kis településein is a bábszínházi előadások iránt.