• Program


    Dogadin

    Dogadin

    G. Rossini: Tell Vilmos – nyitány
    C. Saint-Saëns: Bevezetés és rondo capriccioso, op. 28
    M. Ravel: Tzigane
    P. I. Csajkovszkij: II. (c-moll) szimfónia, op. 17

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2021. június 2. szerda, 19:00

    Dogadin
    zenél: Győri Filharmonikus Zenekar
    vezényel: Berkes Kálmán
    közreműködik: Sergei Dogadin - hegedű

    műsor: 
    Dohnányi E.: Szimfonikus percek
    E. Chausson: Poéme hegedűre és zenekarra, op. 25
    C. Saint-Saëns: Bevezetés és rondo capriccioso, op. 28
    P. I. Csajkovszkij: II. (c-moll) szimfónia, op. 17

    A Magyar Klasszikus Zene Napja programsorozat keretében rendezett hangversenyét Dohnányi Ernő sziporkázóan szellemes, friss zenei ötletekben gazdag, ragyogóan hangszerelt zenekari ciklusával, a Szimfonikus percekkel (1934) indítja a Győri Filharmonikus Zenekar. A folytatásban a hegedűirodalom két népszerű virtuóz darabja, Saint-Saëns a világhírű spanyol hegedűvirtuóznak, Pablo de Sarasaténak ajánlott, spanyol motívumokat felhasználó Bevezetés és rondo capricciosója (1863), valamint Ravel a nagy magyar hegedűművésznőnek, Arányi Jelly-nek dedikált, a verbunkos zene legendás prímásegyéniségeit megidéző Tzigane-ja (1924) csendül fel. A briliáns hegedűszólók előadójaként Sergei Dogadin hegedűművész, a 2019-es Csajkovszkij Verseny győztese mutatkozik be a magyar közönségnek. S ha már Csajkovszkijt említettük: a viszonylag keveset játszott, 1873-ban bemutatott, majd hat év múlva átdolgozott, ukrán népdaltémákra épülő 2. szimfónia bőségesen kínál felfedeznivaló szépségeket. A hangversenyt Berkes Kálmán dirigálja.

    Ajánlatunk


    Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

    A Vízkereszt viharos tengerrel, hajótöréssel, gyásszal kezdődik, és három házassággal ér véget. A kettő között viharos szerelmek ütköznek, egy részük csaknem hajótöréssel végződik.

    Bár egészen kicsi kora óta hangszerek között nevelkedett, sokáig nem volt egyértelmű, hogy a zenei pályát választja. A szakralitáshoz máig erősen vonzódó Omar Faruk Tekbilek az egyik legnagyobb hatású török világzenei előadó, aki a Müpa színpadán áprilisban új életre kelti a legnemesebb közel-keleti zenei hagyományokat.

    Ajánló


    „Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

    Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016