• Program


    Élő Táncarchívum – Gyimes • Magyar Nemzeti Táncegyüttes

    Élő Táncarchívum – Gyimes • Magyar Nemzeti Táncegyüttes

    Zsuráfszky Zoltán a 70-es évek közepétől gyakran járt Gyimesben, amely akkor még mind néprajzilag, mind a táncgyűjtések szempontjából igazi fehér foltnak számított. A vidék szépsége és a tánc ősi, archaikus jellege lenyűgözte és örök rajongójává tette a fiatal táncművészt és táncgyűjtőt, aki így a legelsők között tanulhatta meg és leshette el az ott élő magyarság tánckultúráját.

    Aktuális előadások



    Martin György a kezdetektől atyai figyelemmel kísérte az akkori fiatalok néprajzi gyűjtéseit, irányította szakmai munkájukat. 1980-ban felhívta Zsuráfszky Zoltán (Zsura) figyelmét arra, hogy egy hiánypótló munkára van szükség a táncgyűjtések terén; az első gyimesi hangosfilm elkészítésére. Hosszas előkészületek után, az akkori politikai helyzet nehézségeit leküzdve, a felvételre 1980 augusztusában került sor egy jeles gyimesi adatközlő, „Kicsi Kóta” (Blága) Károly pajtájában.

    Sorozatunk ezen részében a gyimesi táncok ihletésére készült koreográfiákkal szeretnénk olyan színpadi formában megőrizni Gyimes népművészeti örökségét, amelyben egy pillanatra együtt dobban a szívünk, együtt dobbantunk a gyimesi csángó magyarokért.

    Előadja a Magyar Nemzeti Táncegyüttes és Zenekara 

    valamint Appelshoffer János m.v. és Tóth Melánia m.v.

    Zene: Papp István „Gázsa”

    A rendező-koreográfus munkatársa: Zs. Vincze Zsuzsa, Harangozó-díjas, Érdemes művész

    Rendező-koreográfus: Zsuráfszky Zoltán, Kossuth-díjas, Kiváló művész

     

    Az előadás után beszélgetés Zsuráfszky Zoltán, Kossuth-díjas, Kiváló művésszel.

    Fotó: Dely Kornél

    Ajánló


    2025-ben egy utolsó koncertturnéval búcsúznak az Oltári srácok Közel húsz év után újra összeáll a legendás Oltári srácok csapata, hogy…

    Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a…

    Az unalom mindennél rémisztőbb - üzeni a nagy játékmester, Georges Feydeau A hülyéje c. vígjátékán keresztül. Egy kis jóleső borzongásért…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016