• Program


    Eötvös Péter és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara A Zenekar mesterei

    Eötvös Péter és a Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara A Zenekar mesterei

    Műsor:
    Ligeti: Melodien
    Eötvös: Dialog mit Mozart
    Debussy: A tenger

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: február 12. vasárnap, 19:30

    Közreműködik: A Zeneakadémia Szimfonikus Zenekara
    Vezényel: Eötvös Péter

    2019-ben a Solti teremben köszöntötték a Zeneakadémia hallgatói a 75 éves Eötvös Pétert, ezúttal a zeneszerző együtt áll a színpadra a diákokkal egy különleges műsorral megörvendeztetve a közönséget. Szimfónia fúvós hangszerekre – így hangzik egészen pontosan Stravinsky 1920-as művének címe, a műfaji megnevezés azonban ellentmond a darab egytételes szerkezetének.

    Az 1918-ban, Claude Debussy emlékének ajánlott alkotás bemutatóját három évvel később tartották Londonban, Serge Koussevitzky vezényletével. Az új változat hangszerelésében csak apró különbségek vannak: 24 helyett 23 fúvós játékos szerepel benne, kikerült ugyanis az altfuvola szólama, az altklarinét helyett pedig egy harmadik klarinét kapott helyet. Eötvös Péter a koncerten elhangzó művét 2016-ban a salzburgi Mozarteum Alapítvány Dialoge elnevezésű fesztiváljára írta, amely minden évben megbíz egy zeneszerzőt olyan mű komponálásával, amiben „párbeszédet folytat” a múlt valamely fontos zeneszerzőjével. Richard Strauss eredetileg az 1910-es években komponált kísérőzenét Hugo von Hofmannsthal Molière-adaptációjához, a színdarab után ráadásul elhangzott az Ariadné Naxos szigetén is. Ám mivel így túl hosszúnak bizonyult az előadás, nem maradt műsoron: az Ariadnéból önálló opera lett, Az úrhatnám polgárból pedig 1917-ben kilenctételes zenekari szvitet állított össze a szerző.

    RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont

    Ajánlatunk


    Több mint húsz évvel ezelőtt Cseh Tamás Katonadalok című lemezével állított felejthetetlen emléket valamikori dédapáinknak, azoknak a magyar katonáknak, akik a hazáért, a közös eszméért adták fiatal életüket, vérüket. A zene és a dal fennmarad a közös emlékezetben, ám a tánc csak mint egy letűnt emlék kavarog a múlt messzeségében, az eltűnt idők hús-vér embereinek mozdulataiban. Toborzó című műsorunkban mi most újra felidézzük ezeket a mozdulatokat, a régmúlt üzeneteit, és fejet hajtunk azok előtt a magyar huszárok, katonák, bakák előtt, akik életüket adták a nemzetért, akik védték a magyar hazát és ezzel követendő példát mutattak minden nemzedéknek.

    2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

    Ajánló


    A Recirquel legújabb, IMA című immerzív produkciója visszatér a Müpa mellett felállított sátorba. A tavaly a Bartók Tavasz keretében bemutatott…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016