• Program


    Aktuális előadások



    Gaetano Donizetti: Don Pasquale-nyitány
    Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni - Don Giovanni pezsgőáriája
    Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo - Solitudini amiche...Zeffiretti lusinghieri
    Gioachino Rossini: A sevillai borbély – Figaro áriája Largo al factotum
    Wolfgang Amadeus Mozart: Don Giovanni - Crudele-Non mi dir (Donna Anna)
    Gaetano Donizetti: A szerelmi bájital - Belcore: Come Paride vezzoso porse il pomo
    Wolfgang Amadeus Mozart: A varázsfuvola-nyitány
    --
    Giuseppe Verdi: Traviata – a III. felvonás előjátéka
    Giuseppe Verdi: A szicíliai vecsernye - Mercé, dilette amiche
    Charles Gounod: Faust – Valentin imája Avant de quitter ces lieux
    Giuseppe Verdi: Rigoletto – Gilda áriája
    Georges Bizet: Az arlesi lány – Adagietto
    Gaetano Donizetti: Don Pasquale - Pronta io son (Malatesta-Norina)
    Gioachino Rossini: Tell Vilmos-nyitány

    Közreműködik:
    Gebe-Fügi Renáta - szoprán
    Erdős Róbert - bariton
    Vezényel: Horváth Gábor

    Zenék Operaországból

    Tükröt tart, elvarázsol és az emberi lét legfontosabb kérdéseit feszegeti, miközben a dráma a zene által új szférába emelkedik. Az opera műfajának Monteverdi óta töretlen népszerűsége kétségtelen, s koncertünkön épp e varázsvilág kulisszái mögé tekintünk be, életre keltve az áriák és nyitányok által az operairodalom legszebb jeleneteit. Valóságos érzelmi kavalkád veszi kezdetét, melyben hősies, komikus és tragikus pillanatok váltják egymást.
    Megelevenednek a Mozart operák hősei: a démoni Don Giovanni, a meggyalázott, bosszúszomjas Donna Anna és a nemes jellemű Ilia, aki tiszta szerelmével még Idamante király lelkiismeretét is felébreszti. Donizetti és Rossini operarészleteiben az olasz “szép éneklést” vagyis a bel canto technikát csodálhatjuk meg, no meg a játékos virtuozitással átszőtt jellegzetes olasz dallamosságot. A koncert első fele a mesés operaországba kalauzol, míg a második felében a nagy romantikus operák megrendítő jelenetei szólalnak meg, a francia Charles Gounod, George Bizet és az olasz nemzeti opera atyja, Giuseppe Verdi legszebb dallamai, melyek már sűrűbb, teltebb hangzásvilágot hordoznak. A nagy irodalmi drámák bűnös, sorsüldözött karaktereit látjuk magunk előtt, elárult szerelmesek fohászát halljuk. A Traviata előjátéka halk, bensőséges; a Szicíliai vecsernye kórustételében ünnep és áhítat vegyül. Valentin imája szeretett húgáért, Gilda áriája vagy a Don Pasquale kettőse mind-mind olyan pillanatok, ahol az emberi hang és a zenekar együtt mesél – s nemcsak a történetről, de a legmélyebb emberi érzésekről is.
    S hogy mi köti össze az opera-antológia legismertebb dallamait, s a ritkán hallható részleteket? A kifinomult zenei ábrázolás, ahogyan a hangokból történetek, jellemek épülnek. Aki figyel, az nem csak hallhatja, de láthatja is e jeleneteket képzelete színpadán, csak hunyja le a szemét.

     

    Ajánló


    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016