• Program


    Händel: Alexander Balus – magyarországi bemutató / RÉGIZENE FESZTIVÁL / Prelúdium 17:30

    Händel: Alexander Balus – magyarországi bemutató / RÉGIZENE FESZTIVÁL / Prelúdium 17:30

    A művet megszólaltató Savaria Barokk Zenekart a fuvolaművész és karmester Németh Pál, a magyarországi historikus régizene-játék egyik úttörője alapította a 17-18. század zenéjének bemutatása céljából.A címszereplő mezzoszoprán, Bakos Kornélia a Budapesti Kamaraopera előadásain kívül a Budapesti Wagner-napok produkcióiban is közönség elé lépett már.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2020. március 7. szombat, 19:00

    2020. március 7. szombat
    19:00 — 22:00

        Händel: Alexander Balus, HWV 65

    Különös arra gondolni, hogy Georg Friedrich Händelnek akad olyan műve - ráadásul a jelentős alkotások egyike -, amely mindeddig nem szólalt meg magyar hangversenyteremben. Aki azonban tudja, milyen megismerhetetlenül gazdag a zeneszerző oratóriumtermése, talán nem tartja ezt olyan meglepőnek.
    Kik azok a szeleukidák? Ők voltak a lakói annak az ókori birodalomnak, amely magában foglalta a Nagy Sándor által meghódított ázsiai területek jelentős hányadát: Szíriát, Mezopotámiát, a Perzsa Birodalmat és Kis-Ázsiát. A Szeleukida Birodalom uralkodóinak egyike volt Alexandrosz Balasz, aki i. e. 150 és 145 között uralkodott. Az ő életét dolgozza fel Händel 1747 nyarán komponált és 1748 márciusában, Londonban bemutatott Alexander Balus című, háromfelvonásos oratóriuma, amelyet a hatvankét éves zeneszerző Thomas Morell szövegére írt. Morell - aki ezen a művön kívül még hat másik Händel-oratórium, köztük a Júdás Makkabeus szövegének szerzője is volt - a Makkabeusok I. könyvét használta munkája forrásaként. Röviden összefoglalva szerelem, cselszövés és harcok alkotják a tragikus végű oratórium témáját.
    A művet megszólaltató Savaria Barokk Zenekart a fuvolaművész és karmester Németh Pál, a magyarországi historikus régizene-játék egyik úttörője alapította a 17-18. század zenéjének bemutatása céljából. A címszereplő mezzoszoprán, Bakos Kornélia a Budapesti Kamaraopera előadásain kívül a Budapesti Wagner-napok produkcióiban is közönség elé lépett már. A Cleopatra szólamát megformáló Jónás Krisztina a barokk repertoár mellett kortárs hangversenyeknek is rendszeres közreműködője.


    Vezényel:  Németh Pál

    Alexander Balus    Bakos Kornélia
    Cleopatra    Jónás Krisztina
    Aspasia    Ducza Nóra
    Jonathan    Szigetvári Dávid
    Ptolomee    Jekl László
    Courtier    Najbauer Lóránt

    Közreműködők:
    Kodály Kórus Debrecen
    Savaria Barokk Zenekar

    Ajánlatunk


    Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

    A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

    Modeszt Muszorgszkij BORISZ GODUNOV Opera négy felvonásban, prológussal, orosz nyelven, magyar, angol és orosz felirattal

    Ajánló


    Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy…

    GYŐRI TÁNC- ÉS KÉPZŐMŰVÉSZETI ÁLTALÁNOS ISKOLA, SZAKGIMNÁZIUM ÉS KOLLÉGIUM KONCERTVIZSGA 2024

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016