• Program


    Current events



    Zoord

    Tagok:

    Szilágyi Áron – doromb, kaval

    Drabant Béla – hegedű, citera, ének

    Almási Krisztián – dob, ütőhangszerek


    Az idén megalakulása tizedik évfordulóját ünneplő Zoord zenéje elementáris erővel szólal meg. A zenekar mozgatórugója a világ egyik legismertebb és legvirtuózabb dorombjátékosa, Szilágyi Áron.

    A dalok alapját képező erdélyi és ősi nomád népzenéhez bátran és kreatívan nyúl a trió, zenéjük egyszerre ősi, tradicionális, ugyanakkor mai, bulis, táncolható – a hangszerelésben pedig igazi kuriózum a doromb, amely elég kevés zenekarnál lelhető ma már fel, s ott is leginkább háttérben meghúzódó ritmuskíséretet szokott adni. A Zoord azonban „főszerepet” oszt ennek az egyszerű, de mint a zenekar esetében kiderül, rendkívül sokoldalú hangszernek.

    A zenekar olyan neves hazai fesztiválokon lépett fel az elmúlt években, mint – többek között – a Sziget, a Fishingon Orfű, a Budapest Ritmo, a sárvári Nemzetközi Folknapok, a Vidor Fesztivál vagy a Művészetek Palotájában megrendezett Népzene Ünnepe, de koncerteztek Kínában, Franciaországban, Erdélyben, Olaszországban, Németországban, Lengyelországban, Csehországban, Svájcban, Japánban, sőt olyan különleges helyszíneken, ahová a magyar zenekarok közül egyedül ők jutottak el: a Feröer-szigeteken vagy a Föld leghidegebb térségében, Jakutföldön.

    A doromb-dob-hegedű trió legutóbbi, Sailors of the Intergalactical Steppe című lemeze az utazás témakörét boncolgatja. Olyan zenei kalandra csábítja a hallgatót, amely kárpát-medencei gyökerekből táplálkozik, de elkalandozik az ázsiai sztyeppékre is. A zenekar az új lemez anyagát is a varsói Rafal „Praczas” Kolacinskyvel, az egyik legjobb világzenei producerrel közösen készítette.


    Esszencia

    A Feledi Project előadása

    Táncművészek:
    Bakonyi Jusztina, Frank Flóra, Nagy Csaba Mátyás, Julien Klopfenstein, Gyugos Dominik

    Próza, ének: Náray Erika

    Zene:
    Oláh Dezső – zongora, Oláh Péter – bőgő, Pecek Lakatos András – dob, Szaniszló Richárd – vibrafon

    Látvány-jelmez: Henez Mariann, Matisz Gábor, Feledi János

    Fénytervező: Hepkó Miklós

    Fotók: Kaszner Nikolett

    Rendezés – koreográfia: Feledi János

    Az érzetek és érzelmek kivételes találkozása.

    Természetesség, tisztaság, hiszen Bartók tiszta forráson az ősi, érintetlen népzenét értette, s ezt tartotta mindenek fölötti értéknek.

    Az előadás környezetünk és lelkünk, belsőnk szépségeinek védelmére és megbecsülésére fókuszál.

    A táncosok alkotta emberi csoport, közösség állandó formálódását, átrendeződését, épülését követhetjük nyomon.

    Az előadáson keresztül bemutatjuk be a bartóki szellemiséget néhány jellegzetes népzenei gyűjtésen keresztül, különös tekintettel a zene és a tánc kapcsolatára.

    Az előadásban részben tradicionális, részben kísérletező megközelítés dominál, az Oláh Dezső Vibratone Quartet játszotta Bartók 15 paraszt dal zenéjének ütőhangszerekre, bőgőre és zongorára készített adaptációjában.

    Új megközelítést szeretnék adni a közönségnek a modern jazz és modern tánc fúziójának megismerésére, egy olyan formában, melyben a kompozíciók Bartók népzenei gyűjtéseit alapul véve az abból készült művekre reflektál.

    Tisztelgés a 20. század meghatározó zenei nagysága, Bartók Béla előtt.


    Az előadás a Déryné Programnak köszönhetően valósul meg.


    Mazsimó Gipsymó

    Közreműködik:

    Rostás Mihály MazsiMó / Gitár, ének, vokál

    Balogh Guszti / Ének, gitár, vokál

    Bordás Péter / Basszusgitár

    Csipkés Sándor / Billentyű

    Hőnich Henrik / Dob

    Kerényi Nemimre Ákos / Perka

    Lakatos Róbert / Gitár, ének, vokál

    Rostás Zoltán / Gitár, ének, vokál

    Kovács A. Máté / Gitár, ének, vokál

    Alex Torres / Szóló Gitár

    Balogh Noé / Gitár, ének, vokál


    A MazsiMÓ-GipsyMÓ katalán rumbára épülő zenét játszó formációt, a nemzetközi szinten is magasan jegyzett Romengo zenekar vezetője, Rostás Mihály Mazsi hívta életre 2021 augusztusában. A Katalán Rumbát a világ minden táján a Gipsy Kings tette ismerté, ennek árnyékába lépve játszik a MazsiM-GipsyMó is katalán Rumbát, Magyarországon egyetlen zenekarként.

    Hazánkban a műfaj olyan jeles képviselői csatlakoztak a formációhoz, mint pl, Csipkés Sándor billentyűvel, Hőnich Henrik, Dobbal és az a Balogh Guszti, aki Magyarországon talán az egyetlen, aki hitelesen képviseli a műfajt az énekével. A koncerteken első sorban saját dalok csendülnek fel, de a Gipsy Kings nagy slágerei, valamint régi magyar és külföldi dalok feldolgozásai is hallhatóak lesznek.

    Suggestions


    Minden az első Ki mit tud?-dal kezdődött, ahol a „két Gézengúz" egyikeként megnyerte a tévénézők szívét; majd 60 év, csaknem…

    Warning! The basket time limit is about to expire!
    estimated time left:
    00:00

    item(s) in basket

    total:


    Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016