• Program


    HANGULATOK U/3  22-23

    HANGULATOK U/3 22-23

    A MÁV Szimfonikus Zenekar Unokák és nagyszülők hangversenyeinek alapelve, hogy a gyerekek megtapasztalják, milyen gyönyörű a szimfonikus zenekari hangzás és megismerjék a klasszikus zeneirodalom remekműveit. A befogadóképességükhöz alkalmazkodó műsorban a zene megértését szakértő műsorvezető is segíti.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2023. április 15. szombat, 10:30

    HANGULATOK
    MŰSOR
    Haydn: e-moll szimfónia, No. 44 - részletek
    Schubert: IV. szimfónia – részletek

    KÖZREMŰKÖDIK
    Műsorvezető: Fenyő Gábor

    VEZÉNYEL: Farkas Róbert
     
    A MÁV Szimfonikus Zenekar általános iskolás gyerekeknek szóló sorozata.

    A zene szavakkal nem kifejezhető érzelmeket is tud ábrázolni. Hangversenyünkön azt mutatjuk be, hogyan. Joseph Haydn és Franz Schubert egy-egy szimfóniájának részletei csendülnek fel. A szimfónia szó eredetileg azt jelenti együtthangzás, de jelent egy zeneműtípust is, egy olyan zenekari művet, amely három, vagy négy részből áll. Ennek a szimfóniának száz évvel a zeneszerző halála után adták a „Gyász” alcímet. A mű lassú tétele valóban nagyon komoly, érezhetjük szomorúnak is, az utána következő gyors tétel viszont jókedvű, mintha csak vigasztalni akarná a hallgatókat. Schubert is írt szimfóniákat, az egyiknek közülük azt a címet adta: „Tragikus”. Az olyan történeteket nevezzük tragikusnak, amelyekben valamilyen nagyon szomorú, vagy fájdalmas esemény történik. A mű első tételének hangulatára értette ezt, bár hallgatása közben inkább gondolunk valamilyen férfias küzdelemre, mint szomorúságra. A további tételek derűs jókedve vigaszt nyújt erre a szomorúságra.

    A sorozatról: A MÁV Szimfonikus Zenekar 1994-ben indította útjára ifjúsági sorozatát Unokák és nagyszülők hangversenyei címmel, mely azóta is nagy sikernek örvend. Ennek alapelve, hogy a gyerekek megtapasztalják, milyen gyönyörű a szimfonikus zenekari hangzás és megismerjék a klasszikus zeneirodalom remekműveit. A befogadóképességükhöz alkalmazkodó műsorban a zene megértését szakértő műsorvezető is segíti.

    Ajánlatunk


    A februári koncert után májusban Brahms újabb két magyar tánca, egy kihívást jelentő versenyműve és mélységeket megjáró szimfóniája kerül a Fesztiválzenekar műsorára.

    Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

    François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

    Ajánló


    A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld…

    Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének növendékei-hallgatói.

    A művész pályafutásának 30 éves évfordulóját ünnepli idén és a jubileumi turnéja keretében dupla koncertet ad Budapesten!

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016