• Program


    LENNI VAGY NEM

    LENNI VAGY NEM

    O. Horváth Sári Lenni vagy nem című drámája a gyermekvállalással kapcsolatban felmerülő problémák sokféleségével foglalkozik.
    Helyszín: a mai Magyarország. A szereplők társadalmi háttere, élethelyzete és életkora nagyon különböző.  több

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2022. április 14. csütörtök, 20:00

    A KVTársulat és az E-Mancik Színházi Manufaktúra és a MASZK (Szeged)
    O. Horváth Sári: Lenni vagy nem
    Bemutató: 2020. január 31., Jurányi Ház

    Helyszín: a mai Magyarország. A szereplők társadalmi háttere, élethelyzete és életkora nagyon különböző. Van közöttük középkorú házaspár, gyermekvállalást fontolgató leszbikus pár, méhnyakrákkal küzdő, de gyermekre vágyó fiatal lány, és szexuális erőszak áldozatul esett nő. A különböző sorsú embereket a gyermekvállalás kérdése kapcsolja össze.  A nyolc különálló élet a cselekmény előrehaladtával egyre több szálon kapcsolódik egybe, egyre több találkozásra, egyre bonyolultabb viszonyrendszerre derül fény a szereplők között.

    A dráma - szerkezetét tekintve - egymásba fonódó, mégis (látszólag) egymástól független szövegfolyamok sorozata, melyek néha összeérnek, rövid dialógokká alakulnak, majd újra magukra maradnak. A felmerülő történetek annyira maiak és személyesek, hogy a néző azt érezheti, a színpadon álló nyolc ember közül bármelyik lehetne ő maga is. Az előadásnak éppen ez a célja: a vallomásszerűség, a „bárkivel megtörténhet” érzésének átadása.

    A hazai társadalmi környezet óriási nyomást helyez a nőkre. A szülés, a gyerekvállalás kérdése egyfajta morális kötelezettség. Az előadás megpróbál a probléma mélyére ásni, és politikai szólamok nélkül  szembenézni azzal, mit jelent ma Magyarországon gyereket szülni, vagy nem szülni.

    Az alkotók reményei szerint olyan érzékenyítő és hiánypótló előadás születik a díjnyertes kortárs drámából, amely tabuk nélkül, nyitottan és merészen nyúl ehhez az életünk során mindenkit érintő témához.

    Szereplők: Dobra Mara, Herman Flóra, Róbert Gábor, Sárközi-Nagy Ilona, Száger Zsuzsanna, Szirmai Melinda, Tarr Judit, Urbanovits Krisztina

    Látvány: Jeli Luca Sára
    Technikus: Major Mátyás
    Produkciós asszisztens: Balogh Zsuzsa

    Rendező: Widder Kristóf

    Az alkotókról:

    O. Horváth Sári a hazai kortárs dráma ígéretes tehetsége.  2017-ben végzett színházrendező szakon Bocsárdi László osztályában Marosvásárhelyen. Íróként és rendezőként is dolgozik független és kőszínházi előadásokban Magyarországon és Romániában egyaránt. A POSZT Nyílt Fórumán 2018-ban Lenni vagy nem, 2019-ben pedig Életigen című művével nyerte el a Vilmos Díjat.

    Widder Kristóf 2014-ben végzett a Színház- és Filmművészeti Egyetem színházrendező szak – fizikai színházi koreográfus szakirányán. Sokoldalú tehetség: dolgozik rendezőként, koreográfusként és színészként is. Nevével és munkáival fővárosi és vidéki színházakban is találkozhatunk. Otthonosan mozog kőszínházakban (Örkény Színház, Vörösmarty Színház, Székesfehérvár) és a független területen is (Forte Társulat, Szkéné Színház, Mu Színház, Jurányi, Trafó).

    Az E-Mancik Színházi Manufaktúra négy színésznő - Dobra Mara, Sárközi-Nagy Ilona, Szirmai Melinda és Tarr Judit - társulata. Abból az indíttatásból álltak össze öt évvel ezelőtt, hogy a női lét különböző aspektusairól beszéljenek őszintén, humorral és bátran. Erőteljes önelemzés, egymásra, saját magukra és környezetükre való reflektálás jellemzi munkamódszerüket. Személyes hangvételű, közvetlen stílusú előadásaik budapesti és vidéki színházakban egyaránt láthatók.

    A KV Társulat 2007 óta működő állandó társulat, amelyet női alkotók alapítottak és vezetnek (Száger Zsuzsa, Urbanovits Krisztina) és tudatosan nőket érintő témákat dolgoznak fel. Tevékenységüket kizárólag kortárs előadások, erőteljes társadalmi szerepvállalás, sokszínű repertoár, mobilitás és rugalmasság jellemzi. A megalakulás óta 17 kortárs ősbemutatót hoztak létre; ebből 13 kortárs magyar szöveg. Emellett számtalan projekttel, valamint 3 díjnyertes előadással (12 hét; Függésben; MÉDEIA) vannak jelen a hazai színházi életben.

    Ajánlatunk


    François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

    Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

    A Cambridge-i St John's College Kórusa régi ismerősünk: karácsonyi műsorával már két ízben is nagy sikert aratott a Müpában.

    Ajánló


    Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és…

    Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

    Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi…

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016