• Program


    Minden másképp van
    10

    Minden másképp van

    Kulcsár Teodóra és Oravetz Dániel története egy tehetséges fiú és egy érzékeny lány igaz története. Izgalmas, mint egy krimi, megható, mint egy romantikus film, s át meg átszövi a humor. A nagy kaland a szkizofréniával való találkozás és küzdelem.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Friday, April 25 2025 7:00PM

    Kulcsár Teodóra és Oravetz Dániel: Nem vagyok bolond, csak szkizofrén című műve alapján

    Játsszák:
    Marton Róbert
    Soltész Bözse

    Zene: Marton Róbert
    Díszlet: Varga-Járó Ilona
    Jelmez: Pirityi Emese
    Fény-Hang: Ács István
    A rendező munkatársa: Szőnyi Franciska

    Külön köszönet dr. Ujvári Bélának

    Színpadra alkalmazta és rendezte: Gyulay Eszter

    Kulcsár Teodóra és Oravetz Dániel története egy tehetséges fiú és egy érzékeny lány igaz története.  Egy hétköznapi, de ugyanakkor rendkívüli párkapcsolat magasságai és mélységei kétféle perspektívából és megélésből szuperközeli nagyításban.

    „Hol is kezdjem? Talán a közepén. Az egyetemen kezdődött, rengeteget dolgoztam. Napi 3-4 óra alvás, a többi munka. Néha egy buli. Olyankor kihúztam reggelig, és alvás nélkül ment a nap. Azt hittem, enyém a világ. Sikert sikerre halmoztam…. A lényeg, hogy túlhajtottam magam. Semmi relax… Aztán a diploma előtt két perccel beütött a krach.”

    Ha senki sem beszél róla, hogyan fognak az emberek tisztába kerülni a mentális betegek problémáival? Hogyan várhatnánk el tőlük, hogy értsék ezeket a betegségeket, ha semmi információjuk nincs róluk? Valakinek el kell kezdeni!

    Az előadásban részletek hangzanak el Szép Ernő és Feldmár András írásaiból.

    Az előadás alapjául szolgáló Nem vagyok bolond, csak szkizofrén című  könyv a tenkesh.hu oldalon rendelhető meg.

    Támogató: NKA

    Our offer


    Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi család felemelkedését.

    Wolfgang Amadeus Mozart IDOMENEO, RE DI CRETA Opera seria in three acts, two parts, in Italian, with Hungarian, English, and Italian subtitles

    Suggestions


    Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

    Babaróka 3+ 100 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016