• Program


    Wagner vs. Marvel // Loki

    Wagner vs. Marvel // Loki

    A következő Wagner vs. Marvel előadásunkban körbe járjuk, hogy Loki milyen szerepet kap a cselekményfejlődésben Wagner operáiban, hogyan vett teljes fordulatot a története a Marvel-filmekben, és hogyan vált karaktere a modern világban egyszerű csínytevőből nagy áldozatokat hozó, dicső hősig.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Thursday, March 13 2025 6:30PM

    Ki az?!

    Borsot tör mások orra alá, nehezen fejezi ki a szeretetét, sokszor csak magával törődik és a zöld színnel társítjuk. Nem, nem a Grincs, hanem LOKI! 

    Loki karaktere az elmúlt bő tíz évben rendkívüli jellemfejlődésen ment keresztül nem csak a Marvel-filmekben, hanem szinte minden tartalomban, amiben feltűnt. Egyszerű csínytevőből tragikus sorsú, sokszor bosszús (anti)hős lett – olyan személy, akivel sokan tudnak azonosulni. 

    A karakter mitológiai múltja sok értelmezésnek enged teret, így nem meglepő, hogy nem csak jellemével, hanem például a nemi identitásával is egyre többet foglalkoznak az alkotók, Loki ráadásul már az északi mondákban is többször vesz fel női alakot. 

    A következő Wagner vs. Marvel előadásunkban körbe járjuk, hogy Loki milyen szerepet kap a cselekményfejlődésben Wagner operáiban, hogyan vett teljes fordulatot a története a Marvel-filmekben, és hogyan vált karaktere a modern világban egyszerű csínytevőből nagy áldozatokat hozó, dicső hősig.

     

    ❓Kinek ajánljuk az előadást? 

    ✔️Ajánljuk azoknak, akik szeretik a skandináv mitológiát és szeretnének többet megtudni Wagnerről és/vagy a Marvel világáról.

    ✔️Ajánljuk azoknak is, akik Marvel-rajongók, de még életükben nem hallottak Wagner-művet (be fogjuk bizonyítani nekik, hogy ismerik Wagner zenéjét, még akkor is, ha nem tudnak róla).

     ✔️Végül ajánljuk azoknak, akik ismerik és/vagy szeretik Wagner operáit, és szívesen hallanának a témáról NEM zenetörténeti szempontból. 

     

     ••• Az előadók: 

     

     Pál Rebeka zeneakadémiai muzikológus tanulmányai mellett a skandinavisztika felé is kitekintett. Két év skandinavisztika- és svéd nyelvtanulás után egy évet eltöltött az esős Göteborgban, ahol közelebbről is tanulmányozhatta a skandináv életvitel rejtelmeit. Jelen előadásban szívesen kombinálja a két területről megszerzett tudását, és azt a vágyát is kiélheti, hogy olyanoknak beszélhessen zenetudományi témákról, akik nem feltétlenül rajonganak a klasszikus zenéért. 

     

    Gergely Máté a Zeneakadémia muzikológia szakán végzett és gyerekkora óta rabja a filmek és sorozatok világának. Az elmúlt öt évben zenetudományi tanulmányai mellett filmkritikákat és ajánlókat írt az egyetemi újságba. Számára a filmművészet nem csak kikapcsolódás, hanem szenvedély is, jelen előadásban pedig élvezettel ötvözi a zenetörténet és a mozgóképek izgalmas világait. 

     

     ------------------ 

     Amúgy már kezdés előtt egy órával várunk Titeket hideg és forró italokkal, különleges napi ajánlatokkal. 

    Our offer


    Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

    A filmtörténet kultikus darabja a világon először a Játékszínben kerül színpadra.

    Suggestions


    A 60-minute tour starts every day at 13:30, 15:00 and 16:30 in English. To request a tour in other languages…

    Sok-sok bonyodalom és - reményeink szerint - kétórányi szórakozás a nézőknek. Ezt kívánja a hat szereplő pizsamában és a rendező…

    2026. július 31. péntek 20:00 (esőnap: augusztus 2.) 2026. augusztus 1., szombat 20:00 (esőnap: augusztus 3.)

    Warning! The basket time limit is about to expire!
    estimated time left:
    00:00

    item(s) in basket

    total:


    Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016