• program


    A kis villanyzenész – „Hibrid” hang / HANG-SZER-SZÁM
    2

    A kis villanyzenész – „Hibrid” hang / HANG-SZER-SZÁM

    Ezúttal szó esik arról, hogyan épülhet egy teljes zenemű egyetlen hangszer, mondjuk, egy fuvola vagy egy különleges népi hangszer hangjára, és megismerjük azokat a gyakran alkalmazott módszereket is, amelyek segítenek abban, hogy az akusztikus zenét új, „divatos” köntösbe öltöztessük.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Lørdag, 15. April 2023 11:00

    A kiHANG-SZER-SZÁM
    A kis villanyzenész - „Hibrid” hang
    Korosztály: 8-14 év

    Meglepő lehet, pedig így van: az elektronikus eszközök közbeiktatásával módosított-manipulált zenét ma már a klasszikus zene önálló ágaként tartják számon világszerte. Ami valaha pusztán kísérletezésnek indult, mostanra magabiztosan van jelen a fősodorban is. De vajon mi történik a jól ismert akusztikus hangokkal, ha az elektronika segítségével megváltoztatjuk őket? Izgalmas variációk, meglepő együttállások születnek a fülünk hallatára, közben pedig rácsodálkozunk a hagyományos muzsika „új ruhájára” is.

    A kis villanyzenész című sorozat célja, hogy a huszadik század közepén született, gyorsan népszerűvé vált elektroakusztikus zene történetével, jeles képviselőivel, jellegzetes módszereivel ismertesse meg a 8-12 éves korosztályt. Azokat a fiatalokat, akiknek a kezében már ott van az okostelefonnak látszó bonyolult számítógép, amely maga is elektronikus hangszerré tud változni. A „Hibrid” hang című második interaktív foglalkozás a hallásunkat megigéző kvadrofon hangzású térben zajlik: a hatás éppen olyan, mintha egy négycsatornás hanginstalláció kellős közepén ülnénk. Ezúttal szó esik arról, hogyan épülhet egy teljes zenemű egyetlen hangszer, mondjuk, egy fuvola vagy egy különleges népi hangszer hangjára, és megismerjük azokat a gyakran alkalmazott módszereket is, amelyek segítenek abban, hogy az akusztikus zenét új, „divatos” köntösbe öltöztessük. Megtudjuk, kik és hogyan írtak korábban elektronikus hangzású zenét, de szakértőink a perkusszív spektrumokról is beszélnek. És persze arról, ami az elektroakusztikus zenével ismerkedők számára talán a legizgalmasabb kérdés: hogyan és hányféleképpen tudja megváltoztatni az akusztikus hangszerek hangját az elektronika közbelépése?

    Közreműködők:
    elektronikus hangszerek - Janca Ákos
    ütőhangszerek - Janca Dániel

    Rendező: Müpa

    Aktuelt


    1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

    Zenés játék a Rátonyi Róbert Színház előadásában

    Tracy Letts többszörösen díjnyertes darabja egy amerikai családi drámát bont ki két felvonásban.

    PÅ PLAKATEN


    Vezényel: Dinyés Soma, Szűcs Magdaléna, Vargáné Körber Katalin Közreműködik a Magyar Rádió Gyermekkórusának Palánták kórusa és Ifjúsági Vegyeskar

    A Bohemian Betyars és a Parno Graszt együttműködése már évek óta tart, és egy egyedülálló zenei fúziót hozott létre, amely…

    Egy spanyol kisvárosban eljegyzést tartanak: Mayor Mendoza, a helyi polgármester férjhez adja lányát, Catarinát José Riverához. Az esemény azonban váratlan…

    Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
    tilbageværende tid
    00:00

    enhed(er) i kurven

    total:


    Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016