• program


    A nagymama
    10

    A nagymama

    Csiky Gergely, a XIX. század utolsó harmadának legjelentősebb magyar drámaírója. Az ő sikerei adtak bátorságot fiatal íróknak, hogy a korabeli társadalmat vigyék színpadra, de bátorságot adtak az igazgatóknak is, hogy velük szerencsét próbáljanak, és igen sok tekintetben hozzájárultak ahhoz, hogy a közönségnek a magyar daraboktól való idegenkedését megszüntessék.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Fredag, 25. Februar 2022 19:00

    Csiky Gergely: A NAGYMAMA
    romantikus vígjáték 2 részben

    A bájos történet a kibontakozásig, a boldog befejezésig számtalan kacagtató félreértést, megható fordulatot, bonyodalmat tartogat.

    A régi színházi világban, ha egy direktor biztos, garantált kassza- és közönségsikert akart elérni, műsorra tűzte A nagymamát. E kedves vígjáték manapság is időről-időre feltűnik budapesti és vidéki színházaink repertoárjában, hiszen a négy szálon futó szerelmi történet rendkívüli szereplehetőségeket kínál fiatal, s idősebb művészek számára egyaránt.

    Csiky bravúros meseszövése elismerésre méltó. A bájos történet a kibontakozásig, a boldog befejezésig számtalan kacagtató félreértést, megható fordulatot, bonyodalmat tartogat. Hogy végül sikerül-e kibogoznia a nagymamának a múltból gyökerező, bonyolult szálakat, s hogy végül ki kivel lesz boldog, erről mesél a darab.

    A bemutatón, 1891-ben Prielle Kornélia játszotta a Nagymamát, később hálás szerepet jelentett többek között Blaha Lujzának, Berky Lilinek, Honthy Hannának, Dajka Margitnak, Tolnay Klárinak is.

    SZEREPLŐK
    Szerémi grófné.................................................................. Saárossy Kinga (Jászai-díjas)
    Ernő, az unokája............................................................... Csathó Norbert
    Márta................................................................................. Nagy Szilvia
    Galambosné, a grófné gazdaasszonya............................. Dér Gabi
    Örkényi Vilmos Báró, nyugalmazott ezredes..................... Várhelyi Dénes
    Kálmán............................................................................... Török-Ujhelyi Tamás
    Piroska............................................................................... Nagy Barbara
    Koszta, nyugalmazott evangélikus tábori lelkész............... Vókó János
    Tímár Karolin, a leánynevelő intézet tulajdonosa.............. Babócsai Réka
    Tódorka Szilárd, tanár........................................................ Balogh András
    Langó Szerafin, nevelőnő.................................................. Dimanopulu Afrodité
    Intézeti növendékek:
    Peredy Janka..................................................................... Ivády Erika
    Eörsy Vilma........................................................................ Fodor Sára
    Vilkey Berta........................................................................ Novák Laura
    Aba Margit.......................................................................... Forczek Janka
    Kereszturi Katica................................................................ Kiss Alexandra
    Pincér................................................................................. Szőke Olivér
    Intézeti nevelők.................................................................. Blaskó-Saárossy Zsófia, Hódosi Ildikó, Szecskó Andrea

    Alkotók
    Rendező: Blaskó Balázs (Jászai-díjas)
    Díszlet: Székely László (Kossuth- és Jászai-díjas érdemes művész, a Nemzet Művésze)
    Jelmez: Bodnár Enikő
    Ügyelő: Hódosi Ildikó
    Súgó: Szecskó Andrea
    Rendezőasszisztens: Blaskó-Saárossy Zsófia

    Aktuelt


    Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.

    PÅ PLAKATEN


    Közel két évszázada ad reményt és erőt „e rút világban” Liliomfi és Mariska minden ukázt felülíró szerelme, Szellemfi játékkedve és…

    Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

    Gaetano Donizetti Lammermoori Lucia Opera két részben olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

    Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
    tilbageværende tid
    00:00

    enhed(er) i kurven

    total:


    Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016