• Program


    Adventi hangverseny - Beethoven: Esz-dúr szeptett/Schubert: C-dúr vonósötös ( Keller Quartet )

    Adventi hangverseny - Beethoven: Esz-dúr szeptett/Schubert: C-dúr vonósötös ( Keller Quartet )

    „Egy, Ő császári fenségének alázatosan ajánlott és Ludwig van Beethoven által komponált szeptett 4 vonósra és 3 fúvósra” – így szólt a meghirdetés negyedik tétele 1800. április 2-ára, a bécsi Burgtheaterbe, ahol is akkor került sor Beethoven pályafutásának első „nagy zenei akadémiájára”.
     more

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Sunday, December 12 2021 7:30PM

    Adventi hangverseny

    BEETHOVEN: Esz-dúr szeptett, op. 20
    - szünet –
    SCHUBERT: C-dúr vonósötös, D 956

    Közreműködik: Keller Quartet (Keller András, Környei Zsófia  hegedű, Homoky Gábor brácsa, Fenyő László cselló) Klenyán Csaba klarinét, Tóth Bálint kürt, Mohai Bálint fagott, Buza Vilmos nagybőgő, Takács Ákos cselló

    „Egy, Ő császári fenségének alázatosan ajánlott és Ludwig van Beethoven által komponált szeptett 4 vonósra és 3 fúvósra” – így szólt a meghirdetés negyedik tétele 1800. április 2-ára, a bécsi Burgtheaterbe, ahol is akkor került sor Beethoven pályafutásának első „nagy zenei akadémiájára”. A Ferenc császár itáliai származású második feleségének, Mária Teréziának dedikált Esz-dúr szeptett hamar általános elismerésre talált, méghozzá a nagyközönség és a zenészvilág köreiben egyaránt, jóllehet maga a szerző később állítólag morózusan úgy nyilatkozott, hogy ki nem állhatja e művét és bosszantja annak sikere.
    A Franz Schubert életének legutolsó esztendejében, 1828-ban megkomponált összegző-összefoglaló kamarazenei remekműve, a kétcsellós C-dúr vonósötös tölti ki a koncert második felét. E kompozícióról és annak is gyönyörű Adagio-tételéről nem kisebb szaktekintély, mint Kurtág György vallott ekképpen: „Nekem a szépségideálom Schubert Vonósötösének [...] lassú tétele. Nekem a szépségideálom az, hogy valami gyönyörű.” Ezen az estén mindkét mű a Concerto Budapest szólista művészeivel kiegészülő Keller Quartet előadásában hangzik el.

     

    Our offer


    Éld át a legnagyobb rockslágerek varázsát egy különleges estén, ahol a legendás dallamok vonósnégyes előadásában, több száz gyertya fényénél csendülnek fel.

    A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!

    Suggestions


    Esze Tamás emlékére, valóban méltó emléket állítunk Tarpán, melynek lakói a mai napig büszkén vallják magukat Esze Tamás kurucainak.

    Arcane zenéje szimfonikus zenekar előadásában – Budapesten! Az Arcane világa lenyűgözte a rajongókat szerte a világon nemcsak lélegzetelállító animációjával, hanem…

    Warning! The basket time limit is about to expire!
    estimated time left:
    00:00

    item(s) in basket

    total:


    Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016