• program


    Alapérzelmek a zenében – Öröm / MATINÉKONCERTEK / ÉRZELMEK ISKOLÁJA

    Alapérzelmek a zenében – Öröm / MATINÉKONCERTEK / ÉRZELMEK ISKOLÁJA

    A boldogságtól az eufóriáig, az élvezettől az eksztázisig igen széles a skála, de középen ott mosolyog szelíden és biztatón a vitán felül legnépszerűbb és talán egyben a legáhítottabb alapérzelem, az öröm.  Læs mere

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Søndag, 11. December 2022 11:00

    Ahány arca van az örömnek, az ezzel az érzéssel eltelt emberek is éppen annyiféle típusba tartoznak, vagyis nem feltétlenül ugyanaz a muzsika szerez örömet mindenkinek. Mi viszont biztosra megyünk: sokszínű zenei válogatásunkban mindenki megtalálhatja majd a kedvére való dallamokat.

    Örülni tudni és merni kell: a hétköznapok monoton ismétlődése közepette talán a legnehezebb feladat éppen ennek a mindenestül pozitív érzelemnek a felfedezése. Érdemes egy pillanatra eltűnődni azon, hogy mi szerzett nekünk örömet mostanában, hogy mikor mosolyodtunk el utoljára csak úgy, spontán módon. Hogy mikor éreztük azt, hogy olyan energiák feszítenek belül, melyek segítségével az egész világot képesek lennénk felforgatni. A szervezet szinte megjegyzi azokat az értékes pillanatokat, amikor örömet érzett, és „gazdáját” arra biztatja, hogy újra és újra átélje ezt a kellemes, pozitív, bizsergető érzést. Sokunk egyik legfontosabb örömforrása a kultúra maga: egy jó könyv, egy remek kiállítás vagy színházi este jelentőségét kár lenne alábecsülni, ha örömérzetről esik szó. És persze a sorba kívánkozik e koncert is, amelyen csupa közkedvelt szerző jól vagy kevésbé ismert dallama kapcsán Szélpál Szilveszter operaénekes mondatai helyezik kontextusba az öröm halhatatlan hangjait.

    Műsor:

    Csajkovszkij: Ifjúsági album zongorára, op. 38 - No. 8: Keringő, No. 10: Mazurka, No. 14: Polka
    Csajkovszkij: A diótörő-szvit, op. 71a - Induló, Trepak (Orosz tánc), Virágok keringője
    Beethoven: A mormotás fiú dala, op. 52, No. 7
    Mozart: Figaro házassága, K. 492 - Nyitány

    Mozart: A varázsfuvola, K. 620 - „Ein Mädchen oder Weibchen” / „Egy tűzről pattant lányka” (Papageno áriája, II. felvonás)
    J. Strauss: Tere-fere polka, op. 214
    Beethoven: V. (c-moll, „Sors”) szimfónia, op. 67 - IV. tétel

    Vezényel: Cser Ádám

    Közreműködők:

    ének, moderátor: Szélpál Szilveszter
    MÁV Szimfonikus Zenekar

    Korosztály: 10-14 év

    Aktuelt


    A kérdés, mi a fontosabb: revansot venni a múltbeli csalódásért, vagy adni még egy utolsó esélyt a nagy Ő-nek?

    A Garden of Lights a 2025/26-os szezonban ismét egy csodás, kultikus mese varázslatos világába invitálja a látogatókat a budapesti Füvészkertbe. A különleges fény és multimédia-kiállítás idei témája nem más, mint az örök gyerek, Pán Péter története.

    A Budafoki Dohnányi Zenekar ikonikus karácsonyi koncertshow-ja az idei évben is grandiózus látvánnyal, elsöprő zenei élménnyel várja a látogatókat. A klasszikus zene, a pop, a jazz, a tánc, a néptánc, a légtornászat és a minőségi show-műsorok kedvelőit várjuk szeretettel december 28-án az MVM Dome-ba!

    PÅ PLAKATEN


    A Fővárosi Nagycirkusz idén karácsonyra az egyik legszebb és legismertebb Grimm-mesét varázsolja a közönség elé, két lány kalandos túlvilági utazásáról,…

    Ray Cooney: Család ellen nincs orvosság bohózat két felvonásban

    Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
    tilbageværende tid
    00:00

    enhed(er) i kurven

    total:


    Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016