Veranda, kert, filagória, jéghideg spriccer, illatos nyárelő. A virágzás pezsdítő készülődése a levegőben, varázslatos vidék. Egy rég letűnt, de örökké vágyott, idilli világot fest az „Annuska” zsánerhangulata. Karakteres, vérbő figurák népesítik be Gárdonyi színpadát. Baráti évődés, szerelem, féltékenység, kiábrándultság és új reménység váltja egymást csipetnyi társadalomkritikával.
A darab két fontos szál körül bonyolódik: a családfő nem tudja kifizetni az adósságot, lánya, Annuska pedig apáca szeretne lenni. A család életmódján nem érzékelhető, hogy adósságokkal küzdenek. Látszólag önfeledten élnek, de a nevetésüktől néha összeszorul a gyomrunk. De hiszen felhőtlen békeidőben is adódnak olyan problémák, amelyeket nagyon nehéz megoldani és feloldani.
Az előadás elemelt természetességet, naturalizmus fölött járó realitást igényel. A karakterek a színészek teljes színpadi jelenlétét kívánják. Magunkból kell tehát kiindulnunk, szem előtt tartva az alkotó szándékait is.
Ezzel a kedves-bájos művel emlékezünk színházunk 150 évvel ezelőtt született névadójára, Eger büszkeségére, az író Gárdonyi Gézára. (Blaskó Balázs, rendező)
Elfriede Jelinek Mi történt, miután Nóra elhagyta a férjét, avagy a társaságok támaszai című műve alapján
Rendezte: Zsótér Sándor
Osztályvezető tanárok: Funtek Frigyes és Quintus Konrád
Molnár Ferenc nemzetközileg is elismert ifjúsági regénye számos színpadi és filmes adaptációt ihletett, Magyarországon az egyik legolvasottabb és legnépszerűbb irodalmi mű. A zenés verzió ötlete a 2005-ös A Nagy Könyv című műsor után született: Geszti Péter, Dés László és Grecsó Krisztián munkája, a szöveghez felhasználták Török Sándor átdolgozásának néhány elemét is.