• program


    Ártatlanok - Levelek a Kner család életéből

    Ártatlanok - Levelek a Kner család életéből

    Előadásunk szöveganyagát a Levelek a Kner család életéből 1938-1949 (2023) című kötetből válogattuk. A nagy múltú, világhírűvé vált gyomai nyomdász- és művészdinasztia életébe nyújt bepillantást.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Torsdag, 18. April 2024 19:00

    Ártatlanok
    Levelek a Kner család életéből (1938 – 1946)
    A Gyulai Várszínház felolvasó-színházi ősbemutatója

    „Lehetetlen, hogy azért, amit végeztem és létrehoztam, a halálosítélet legyen a jutalmam, kedves Miklósom. Ártatlannak érzem magam. Sok álmatlan éjszaka keserves kínlódásába került, amíg azt a feltett kérdést: a magyar népnek szüksége van-e az én pusztulásomra, jobb lesz-e neki, ha elpusztulok, használok-e neki azzal, ha elveszek, eldöntöttem. Rájöttem, hogy nem használ neki. Sőt.” – írta Kner Imre 1939 januárjában egyik barátjának.

    Előadásunk szöveganyagát a Levelek a Kner család életéből 1938-1949 (2023) című kötetből válogattuk. A nagy múltú, világhírűvé vált gyomai nyomdász- és művészdinasztia életébe nyújt bepillantást. Kner Izidor Gyomán, Budapesten és Chicagóban élő leszármazottainak levelei katartikus erővel idézik meg egy magyar zsidó család tagjainak a II. világháború előtti, alatti és utáni életesélyeit, elsősorban a menni vagy maradni kérdésére adott válaszait, az Amerikába beilleszkedés élményét, a Holokauszt áldozatainak és túlélőinek tragikus sorsát.

    Az előadás szöveganyagának kialakításában közreműködött az eredeti 700 oldalas könyv leveleinek válogatója, Erdész Ádám történész-levéltáros és Szil Ágnes író.

    Szereplők:
    Kner Albert.......................... Hirtling István
    Kner Erzsébet..................... Hegyi Barbara
    Kner Imre............................ Hegedűs D. Géza
    Kner Endre.......................... ifj. Vidnyánszky Attila
    Kner Zsuzsa........................ Waskovics Andrea
    Kner Mihály......................... ifj. Vidnyánszky Attila
    Narrátor I............................. Waskovics Andrea
    Narrátor II............................ Hegedűs D. Géza

    Alkotók
    Rendező: Hegedűs D. Géza
    Dramaturg: Elek Tibor

    Aktuelt


    A legismertebb ABBA slágerek válogatása. Előadja a ZsigmondLala Musical Studio amatőr csoportja.

    A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?

    DUNA SZIMFÓNIA – FRANK WILDHORN ÉS BARÁTAI MUSICALGÁLA Magyarországi ősbemutató a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon! 2025. augusztus 7. csütörtök 20:00 (esőnap: augusztus 8.)

    PÅ PLAKATEN


    40 éves a Mendelssohn Kamarazenekar Gálakoncert Műsoron többek között Saint-Saëns, Liszt, Mendelssohn művei

    vígjáték két részben A Veres 1 Színház előadása

    Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
    tilbageværende tid
    00:00

    enhed(er) i kurven

    total:


    Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016