A történet, ami a 19. század egyik tipikus kalandregényének indult, méltán válhatott a kapitalizmus, a pénz világának szimbolikus művévé. Főszereplője, a bátor, tehetséges dunai hajós, Tímár Mihály, az „arany ember”, a legyőzhetetlennek hitt hős, aki a hirtelen jött gazdagság, a mesés kincsre lelés dacára sem boldog..
Nincs aktuális előadás
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. február 27. vasárnap, 17:00
A Magyarock Dalszínház és a Magyar Történelmi Színház bemutatja:
MÁSIK LEHEL - VIZELI CSABA: AZ ARANYEMBER MUSICAL (élő zenekarral) JÓKAI MÓR azonos című regénye alapján
“...Szeretni kell egymást, ez a boldogság...”
Komárom város szülötte, Jókai Mór egyik legolvasottabb regényéből készült nagyszabású musical a világtól való elvágyódás története, amely részben a városban játszódik. A történet, ami a 19. század egyik tipikus kalandregényének indult, méltán válhatott a kapitalizmus, a pénz világának szimbolikus művévé. Főszereplője, a bátor, tehetséges dunai hajós, Tímár Mihály, az „arany ember”, a legyőzhetetlennek hitt hős, aki a hirtelen jött gazdagság, a mesés kincsre lelés dacára sem boldog. A boldogság végül eljön, hogy válaszút elé állítsa a férfit: megválik-e a vagyontól, társadalmi rangtól valamiért, ami kézzel nem fogható, talán csak egy illúzió. Tímár Mihály dönt, és végül eléri a várva várt boldogságot. Tímár Mihály története kritika: a kiéhezett lélek tiltakozása az anyagi világ ellenében.
Szereposztás LEVETINCZY TÍMÁR MIHÁLY...................... CSENGERI Attila TÍMEA........................................................... KUCZMANN Ágnes NOÉMI.......................................................... VARGA Vivien TERÉZIA....................................................... NAGY Anikó BRAZOVICS ATHANÁZ................................ EGYHÁZI Géza / KRNČAN Milan ZÓFIA............................................................ MOLNÁR Ágnes / BODNÁR Vivien ATHALIE........................................................ ANDRÁDI Zsanett KACSUKA IMRE............................................ SÁNDOR Dávid KRISZTYÁN TÓDOR..................................... MÁSIK Lehel / ONDRIK János ALI CSORBADZSI MINISZTER..................... VARGA Miklós / MAKRAI Pál JÓKAI MÓR, író............................................. TIHANYI Dániel DÓDI.............................................................. MÁSIK Ákos
KÖZREMŰKÖDIK: A Komáromi Kamarazenekar és a Magyarock Musical Band
Vezényel: Medveczky Szabolcs
LÁTVÁNY: MAJOR Zoltán, KECSKEMÉTI Attila JELMEZ: KEMENES Fanni HANGSZERELÉS: PÉCSVÁRADI Zoltán SZÍNPADI MOZGÁS, VÍVÁS: GYÖNGYÖSI Tamás KOREOGRÁFUS: BAKÓ Gábor RENDEZŐ: VIZELI Csaba
A műsor a Magyar Történelmi Színház és a Magyarock Dalszínház koprodukciója.
Műsorváltozás jogát fenntartjuk! Maszk használata kötelező! A Covid-19 vírus miatti védőintézkedéseket a hatályban lévő rendeleteknek megfelelően alkalmazzuk!
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. És ha muszáj másnak mutatnod magad, mint aki vagy? Hit, remény, szeretet, munka, család, haza, tegnap, ma, holnap, én, te – és ketten együtt.
A budapesti Néprajzi Múzeum a világ egyik legkorszerűbb etnográfiai intézménye. Gyűjteményében a közel 225 ezer néprajzi tárgy mellett egyedülálló fényképfelvételeket, kéziratokat, fotókat, népzenei és filmfelvételeket őriz. A magyar népi kultúra felbecsülhetetlen értékű tárgyi emlékein kívül itt található a térség legnagyobb, távoli kontinensek népeinek kultúráját reprezentáló etnográfiai anyaga is.