• program


    Az ördög három aranyhajszála
    4

    Az ördög három aranyhajszála

    Jankó, az egyszerű parasztgyerek, megszületésekor ígéretes, egyben hihetetlen jóslatot kap: hamarosan nagy-nagy gazdagság éri, és még a király lányát is megkapja feleségül.
    Így kezdődik egy kalandos történet…és még hogy folytatódik! Mert az „itt a vége fuss el véle” még nagyon messze van.  Læs mere

    Dato



    Június 18., szerda 19.30

     

    Szőke Andrea: Az ördög három aranyhajszála

    mesejáték

     

    a Gárdonyi Géza Színház előadása

     

    Rendező: Baráth Zoltán

     

    Jankó, az egyszerű parasztgyerek, megszületésekor ígéretes, egyben hihetetlen jóslatot kap: hamarosan nagy-nagy gazdagság éri, és még a király lányát is megkapja feleségül.

    Így kezdődik egy kalandos történet…és még hogy folytatódik! Mert az „itt a vége fuss el véle” még nagyon messze van. Addig még igen rögös utat kell bejárnia szegény fiúnak! Rablókkal, különös figurákkal kell találkoznia, hogy Grabancról, a csupa kóc ördögfattyáról ne is beszéljünk… Akinek ha nem szerzi meg a bozontjából a három csillogó aranyhajszálat, oda a boldogság! Nos, elég az hozzá, hogy ebben a mesében nem elég egyszerű szerencsefiának lenni. Szükség van itt még bátorságra, kitartásra és kacskaringós észre is! És persze nem árt egy kis segítség sem… pláne ha a főhős ezt a gyerekektől kapja!

    A Grimm testvérek klasszikusnak számító meséjét már sokféleképpen földolgozták. Érthető is, hisz a főhős fordulatos kalandjai a mai gyermekek, számítógépes látványvilághoz, pörgő jelenetekhez szokott képzeletét is képes elvarázsolni, úgy tud értéket közvetíteni, hogy közvetlenségével, egyszerűen csak belopja magát a hallgatóság gondolataiba. Eközben, a benne szereplő érdekes emberi karakterek, számos érzelmes- és humoros helyzet megformálói lehetnek, a bejárt helyszínek egy igazán színes mesevilág megteremtésére adnak lehetőséget.

    Az interaktív elemektől pedig nem csak hogy ismerőssé válik a mese, hanem egyszerűen egy saját történetté…

     

    A Gárdonyi Géza Színház és a Babszem Jankó Gyermekszínház koprodukciója

     

    Szereplők: 

     

    Kovács Dániel

    Gulyás Buda

    Nagy Adrienn

    Szél Anikó

    Baranyi Péter

    Fehér István

     

    A Zenei Felvételben Közreműködött: Ifj. Gelencsér János (Hegedű, Cimbalom)

     

    Játéktér: Baráth Zoltán

    Díszlet: Dósa Csilla

    Jelmez: Kovács Tímea

    Zene: Okos Tibor

    Ügyelő: Hódosi Ildikó

    Rendezőasszisztens: Lázár Rita

    PÅ PLAKATEN


    Obs! Indkøbskurvens tidfrist udløber snart!
    tilbageværende tid
    00:00

    enhed(er) i kurven

    total:


    Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016