• Program


    Bűn és bűnhődés
    8

    Bűn és bűnhődés

    Egy ifjúsági- osztálytermi monodráma kétszer negyvenöt percben foglalkozik az elgondolás alapjául szolgáló Bűn és bűnhődés című Dosztojevszkíj regénnyel és annak gondolatiságával.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Last event date: Thursday, April 13 2023 5:00PM

    Bűn és bűnhődés
    14-18 éveseknek
    Az előadás időtartama szünet nélkül kb. 90 perc.

    A komplex színházi nevelési program célja, hogy körüljárja a bűn fogalmát, mialatt főként az alábbi kérdésekre keresi a választ: Mi a bűn? Miért kell egy “rossz” cselekedet után bűnhődnünk? Miért zárnak el embereket? Mi gátol bennünket abban, hogy bűncselekményt kövessünk el?  

    Az előadásnak egyetlen szereplője van, mert így válik igazán hangsúlyossá, hogy mennyire magányos “ügy” a bűn elkövetését követő feldolgozás időszaka. A helyszín egyfajta metaforaként szolgál, a társadalomban szabadon élő emberek illuzórikus szabadságáról, hogy habár szabadon élünk, mégis mindenkinek megvan a saját börtöne.

    Az előadás mellőz minden szcenikai megoldást. Díszlet, jelmez, és kellék nélkül, a legegyszerűbb módon a személyesség eszközével próbál meg hatni, gondolatokat ébreszteni. A megszokott színházi eszközök hiánya is azt fejezi ki, hogy nem egy tőlünk távoli figura Raszkolnyikov, hanem egy “közülünk” való ember.

    Játssza – Kolnai Kovács Gergely m.v.

    A rendező munkatársa: Gyevi Bíró Eszter, Eck Attila
    Rendező: Czukor Balázs

    Bemutató: 2016. október 17.

    Our offer


    „Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

    Love is all there is: The latest production by Recirquel, Hungary's leading contemporary circus company, brings forth the only primeval energy that spans space and time to connect us all.

    Suggestions


    Mindenkivel megeshet – mármint ha nő, és elmúlt annyi...

    musical family road movie from 10 to 100 years old

    A történet a nyomorúságos sorsú, de páratlanul nemes szívű csavargó és egy utcára kitett, árva gyermek találkozásáról szól. A gyermeket,…




    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016