Budapest szépségével lehetetlen betelni és ez ugyan így igaz a jó magyar borra is. Miért ne élvezze a kettőt egyszerre egy mozgalmas hajótúra során? Lépjen fedélzetünkre és ismerje meg a várost a lehető legszebb perspektívából. A Duna vizéről Budapest leggyönyörűbb látványosságai tárulnak a szeme elé, mint a Parlament, a Bazilika vagy a Nagy Vásárcsarnok. A folyó túloldalán feltekinthet a lélegzetelállító Budai Várnegyedre a Mátyás templommal és a Halászbástyával, majd lejjebb ereszkedve a Gellért hegy csúcsán magasodó Szabadság Szobrot csodálhatja meg.
Az út során hét különböző magyar borkülönlegességet kínálunk kóstolásra, hogy ne csupán egy érzékét kényeztessük. Az italokat egymás után szolgáljuk fel ismertető kíséretében, folyamatosan emelve a tétet a testesebb borok felé. Míg az ízek hátán egy újabb kalandban vesz részt, hajója Budapest hat emblematikus hídja alatt utaztatja körbe a város szíve körül.
Élvezzen egy romantikus esti hajóutazást élőzenével este 19 és 22 órakor. Hajónkon az élmények garantáltak!
Bor Kínálatunk: - Tokaji Furmint - Büttner Pinot Grigio - Molnár rosé - György-Villa villányi Merlot - Pastor Red for Meat - Tokaji szamorodni édes - Tokaji aszú 5 puttonyos
Időtartam: 19:00 órás hajó időtartama: 120 perc 22:00 órás hajó időtartama: 90 perc
Találkozási pont: Akadémiai 3-as kikötő 1052 Budapest, Id. Antall József rkp. | Gróf Széchenyi hajó
Találkozási időpont: 18:30/21:30, Gróf Széchenyi hajó előtt
Jegyár tartalmazza: Üdvözlő ital 7 különböző bort kóstolásra Ásványvíz Élő cigányzene Minden hajó légkondicionálóval/fűtéssel és panoráma ablakokkal rendelkezik
Indulás: mindennap 19.00 (május-október) minden héten pénteken és szombaton 22.00
Kivéve ünnepnapok: február 14, augusztus 20, december 24-25 és 31
Jó tudni indulás előtt szeptember 1-től: A kihajózás 19:30-kor kezdődik. A beszállás már 18:30-tól lehetséges míg a svédasztalos vacsora pedig 19 órakor lesz tálalva.
Repülöm a piros eget, égve reped,
siratom-e, siratom-e majd eleget?
Ha valami így fáj, mélybe talál,
nem a seb, a lélek,
az kiabál.
(Szarka Tamás: Repülöm a piros eget)
Makszim Gorkij első, 1892-ben nyomtatásban is megjelent elbeszélése, a romantikus hangvételű, tragikus szerelmi történetet elmesélő Makar Csudra a neves orosz író egyik legnépszerűbb prózai műve, amely alapján több feldolgozás is készült. A legismertebb ezek közül az 1976-ban kiugró sikerrel bemutatott, Emil Loteanu által rendezett zenés játékfilm, „A cigánytábor az égbe megy”, amely azóta is a szovjet filmművészet legnézettebb alkotásai közé tartozik.
A vén Makar Csudra által elmondott legenda egy büszke cigányfiú, Lojko Zobar és a gyönyörűséges cigánylány, Esthajnal találkozásáról szól, akik egymásba szeretnek, ám a szerelem mindent elsöprő érzését mégis béklyónak tartják, mert útjában áll a szabadságuknak. Mivel egyikük sem akar engedni a másiknak, Lojko végül megöli Esthajnalt.
A szerelem és szabadság fájdalmas ellentétének témája régóta foglalkoztatja Szarka Tamást, a Ghymes együttes legendás költő-zeneszerzőjét, aki számos dalt komponált Gorkij elbeszélésének ihletésére. Megfogalmazása szerint az általa írt cigányballada „két gyönyörű, erős és büszke emberről szól, akiknek annyira erős a szabadságvágya, hogy nem bírják el a világ legszebb kötelékét, és inkább belehalnak”. Szarka Tamás új színpadi művének zenei világa az autentikus cigány népzenében gyökerezik, a nagyszabású produkció látványos vizualitással, lendületes táncokkal és drámai erejű színészi játékkal idézi meg a cigányság folklórját, szenvedélyes lelkületét.
A Slava’s Snowshow egy varázslatos utazás, amelyet minden korosztálynak látnia kell. Egy előadás, amely visszarepít a gyermekkorba, megérinti a lelket, és mosolyt csal mindenki arcára.