• Program


    FILM/ZENE: Habfürdő (Csortos)

    FILM/ZENE: Habfürdő (Csortos)

    magyar animációs film, 79 perc, 1979

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: április 3. szerda, 20:30

    Rendező: Kovásznai György

    Zeneszerző: Másik János
    Tervező: Kovásznai György, Juhász Sándor
    Operatőr: Lossonczy Árpád
    Szinkronhangok: Papp Anna, Dobos Katalin, Bontovics Katalin, Antalffy Albert

     

    Kovásznai György kultikussá vált alkotása egész estés rajzjátékfilm felnőtteknek, vagy ahogy az alcíme hirdeti: „zenés trükkfilm szívdobbanásra”. Betétdalait Másik János komponálta, akit a filmművészet végigkísért a pályáján; olyan filmekhez írt zenét, mint a Meteo, a Hunky BluesA Hídember vagy a Sós Mária rendezte Városbújócska, amelyben egyébként a főszerepet is ő alakította.

    A képzőművész-animátor Kovásznai expresszív grafikájú remeke, amely egyszerre korrajz és városi életérzésfilm, meséjét tekintve egy különös szerelmi háromszög körül forog. Zsolt, az excentrikus, hipochonder kirakatrendező esküvője napján nagyvilági menyasszonya kolléganőjéhez, Annihoz menekül, aki épp az ötödik orvosi felvételijére készül albérleti szobájában. Zsolt ráveszi Annit, hívja fel aráját, és közölje vele, hogy meggondolta magát, mégsem veszi el.

    A film zenéjéről és az alkotófolyamatról Másik János 2021-ben mesélt a Filmtettnek. Ebből idézünk egy részletet:

    "Filmtett: Az eklektika jegyében döntöttek úgy, hogy a férfi főszereplő énekhangja operaénekes lesz, Antalffy Albert, a női főszereplők énekhangjait pedig jazzénekesek kölcsönzik, az Anniét Papp Anikó, a Kláriét Bontovics Kati? 

    Másik János: Részben igen. Kovásznai azt mondta, hogy a zenét fogjuk először elkészíteni, és arra készül majd az animáció, és így is történt. Körülbelül két hónap volt, amíg a vázlatokból elkészültek a dalok és az instrumentális részek. Én nem tudtam még akkor, hogy mennyire lesz eklektikus a képi világ. Ahogy a dalokat készítettem, időközönként kaptam úgynevezett cellrajzokat, ahol a figurák bizonyos gesztusai ott voltak. A zenéről a szereplőkből kiindulva fantáziáltam, így születtek jazzdarabok, songok, romantikus, kicsit operettszerű beütéssel, de van nagyvilági sanzon, kuplészerű dal is. Közös kedvencünk volt egy hosszú zenei rész a film kétharmadánál, „szürrealista folyónak” hívtuk, amikor Anni lemegy a Duna-partra sétálni. Tulajdonképpen alapot csináltam csak, amire én improvizáltam rá, csak a zenészeknek írtam le bizonyos dolgokat. Aztán láttam a képi világot: az képzőművészetileg virtuóz, a különböző figurák, amiket Anni séta közben lát, metamorfózison esnek át."

    A vetítésre az Uránia FILM/ZENE sorozatának részeként kerül sor.
    A teljes program elérhető itt.

    Ajánlatunk


    Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

    Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet alakító Molière a színpadon rosszul lesz, és még aznap meghal.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016