• Program


    Farkas Gábor és a Budapesti Vonósok koncertje

    Farkas Gábor és a Budapesti Vonósok koncertje

    FIGYELEM!
    Kedves Közönségünk!
    A vírushelyzetre való tekintettel Frankl Péter lemondta az elkövetkezendő koncertjeit, így a Budapesti Vonósokkal ezen koncerten való közreműködését is. Örömünkre szolgál bejelenteni, hogy Farkas Gábor viszont elvállalta a beugrást!
    A műsor az alábbiak szerint módosult: Mozart F-dúr zongoraversenye helyett Mozart A-dúr zongoraversenye hangzik el.

    Nincs aktuális előadás

    Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

    Utolsó előadás dátuma: 2021. december 28. kedd, 19:30

    A Budapesti Vonósok Kamarazenekar immár hagyományosan, ez év végén is ünnepi hangversenyt rendez alapítójuk, Botvay Károly születésnapja alkalmából. Idén Farkas Gábor szólójátéka emeli az est fényét.

    Farkas Gábor és a Budapesti Vonósok koncertje

    Műsor:
    Mozart: D-dúr szimfónia, K 19
    Mozart: A-dúr zongoraverseny, K 488
    -szünet-
    Brahms: G-dúr vonósötös, op. 111 (vonószenekari előadásban)

     

    A világhírű Liszt-díjas zongoraművész, Farkas Gábor, generációjának egyik legkiemelkedőbb zongoristája, a romantikus repertoár széles körben elismert előadója, több nemzetközi zongoraverseny győztese, és a világ legjelentősebb zenei fesztiváljainak és koncerttermeinek állandó meghívottja. Napjainkra számos szólólemeze látott napvilágot a Warner Music Hungary, a Hungaroton, a Toccata Classics London, valamint a Steinway & Sons Records gondozásában. Kiváló tehetségét és eddigi pályafutását idehaza Liszt- és Junior Prima-díjakkal, külföldön a „Steinway Artist” és az Aoyama Music-díjjal ismerték el.  Farkas Gábor 2017 óta a Tokyo College of Music, Japan professzora, 2020-tól a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Billentyűs és Akkordikus Hangszerek Tanszékének vezetője.

     

    Koncertjük elején két Mozart mű hangzik el. Közös bennük, hogy sikert, ünneplést jelentettek a szerző rövid életében. A D-dúr szimfónia Londonban született a mindössze 9 éves komponista tollából. A Mozart család több mint három évig tartó európai körutazása során 15 hónapot tartózkodott az angol fővárosban, előadásaikon rövidebb művek és bravúros zenei mutatványok mellett nyitó- és zárószámként szerepeltek a korai szimfóniák.

    Az A-dúr zongoraverseny a legismertebb Mozart zongoraversenyek közé tartozik. Hangversenyen, hanglemezen, vagy elektronikus médiákban viszonylag gyakran hallgatható darab. Az első tételből napsugaras fényben ragyog ki az A-Dúr hangnem minden fiatalos bája, vidámsága. A zenekar által bemutatott dallamokat a zongora virtuózan pergeti tovább. A lassú tétel fisz-moll hangnemű sicilianója könnyes, fájdalmas zene. A zárótétel eleje vidám, huncut hangvételű. A tétel közepén szenvedélyessé komorul a hangvétel, ismét a fisz-moll fájdalmas régióiba jut, majd ismét vidám hangulatra vált, a záró kódában jut tetőpontjára ez a vidámság.

    Az 57 évesen visszavonulni készülő Brahms utolsó művének szánta a G-dúr vonósötöst. A búcsú melankóliája mellett mégis feltűnő a zeneszerző derűje és energiája. A vázlatok között szerepelt egy 5. szimfónia terve, és bár végül a két brácsás vonósötös mellett döntött a szerző, műve erősen szimfonikus jellegű, mintegy szintézist alkot kamara és zenekari műfajok között. Ezt jeleníti meg a most hallható vonószenekari előadás is.



    Covid intézkedések:
    Felhívjuk a kedves közönségünk figyelmét, hogy a Zeneakadémián tartandó koncerteken 2021. október 15-től kötelező a  maszkviselés.  
    Köszönjük az együttműködésüket!

    Ajánlatunk


    Schiller szenvedélyektől szétrobbanó darabjában örök ellentétpárok csapnak össze: a kötelesség és a szabadság, a hatalomvágy és az erkölcsi tisztaság, a megfelelési kényszer és önmagunk vállalása, az önzés és a szerelem.

    2022. októberében elindítottuk interaktív improvizációs-est sorozatunkat. Minden hónapban egy rendhagyó estére játszani hívjuk közönségünket. Ezen kivételes alkalmak mindig a legkülönfélébb témákat járják körül, más-más színészekkel, a legkülönfélébb játékszabályok szerint, de mindenképpen nézőink aktív közreműködésével. Vágjunk bele együtt! Lesz, ami lesz!

    Lázár Ervin mesejátékát már számos változatban láthatták az író rajongó olvasói. Tévéjáték, könyv, vagy színházi formában, sőt egy generáció nevelkedett Dömdödöm kedves versmondásán, vagy Bruckner Szigfrid hencegő oroszlán nagyzolásain.

    Ajánló


    Frank Wildhorn musicalje és Homonnay Zsolt rendezése a nő örök, csábító szenvedélyességét, a férfi és a nő ösztönös és csillapíthatatlan…

    A két nagysikerű könyv szerzőjének egész estét betöltő estje, ahol minden a generációkról fog szólni, szóban és esetenként zenében is.

    Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
    becsült lejárati idő:
    00:00

    tétel a kosárban

    összesen:


    Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!





    © Minden jog fenntartva - MusicalInfo.hu 2006-2016